battery2364268

 

SolidEnergy przygotowuje się do wprowadzenia na rynek technologii o nazwie „lithium metal”. Baterie korzystające z nowego rozwiązania mają być z założenia dostępne już w sprzedawanych od 2017 roku smartfonach. W dużym uproszczeniu, akumulatory te mają zmieścić taką samą ilość energii w dwa razy mniejszej bryle. Podobno ma być również o wiele bezpieczniej. Będzie można również stworzyć baterię o takiej samej wielkości, jakie obecnie są popularne w telefonach i uzyskać 2 razy więcej czasu pracy smartfona. Informacje pochodzą CEO SolidEnergy – Qichao Hu. W teorii nawet samochody z tej samej wielkości, ale nowymi akumulatorami będą mogły przejechać dwa razy tej samej długości trasę.

 

MIT-Solid-Energy-Systems_01

 

Już wcześniej pojawiały się informacje o pewnych „przełomach” w produkcji baterii, ale jak na razie te stosowane w najnowszych urządzeniach niewiele się zmieniły od bardzo długiego czasu. Ciekawe, jak przyjmie się ten projekt. Wierzmy, że za rok będziemy mogli korzystać z naszego telefonu chociaż przez 2 dni, a nie jak teraz – tylko od rana do wieczora. Wszystko jednak zależy również od intensywności, z jaką używamy naszych mobilnych urządzeń. Niektórym obecnie dostępne akumulatory być może wystarczają. Ale tak czy inaczej – gdy wyjedziemy w dalszą podróż i nie mamy dostępu do gniazdka to już nie jest tak kolorowo. Trzeba ograniczać się wtedy z wykorzystaniem smartfona lub użyć powerbanków. Miejmy nadzieję, że za rok w pewnym stopniu się to wszystko zmieni. Może choć trochę przestaniemy narzekać na pojemności baterii w naszych urządzeniach.

 

źródło: MIT News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl