google duo 283721

 

Najnowsza aplikacja od Google o nazwie Duo, pozwalająca na komfortowe i proste rozmowy wideo poprzez nasze smartfony już teraz zdobywa dosyć dużą popularność. Apka znajduje się, według doniesień z zagranicy, na samym szczycie top listy w Sklepie Play. Stało się to w ciągu zaledwie dwóch dni od jej publikacji w markecie Google’a. Prześcignęła ona m.in. Pokemon GO, Facebooka, czy Snapchata. U mnie natomiast na 1. miejscu pojawia się nadal Messenger, a Duo próżno szukać na liście. Niemniej jednak program możemy pobrać z oficjalnego źródła, jeśli użyjemy wyszukiwarki lub linku. Z Google Play pobrało go już ponad 500 tysięcy użytkowników systemu Android. Nie jest już konieczne pobieranie pliku .apk. Posiadacze urządzeń z tym systemem tak czy inaczej muszą mieć przynajmniej wersję 4.1 „zielonego robocika”. Aplikacja jest również już dostępna dla osób korzystających z iOS. Linki do pobrania na obie platformy znajdują się poniżej.

 

Pobierz Duo w Sklepie Play
Pobierz Duo w App Store

 

Komunikator wyróżnia się prostotą oraz łatwością użycia. Każdy użytkownik powinien z łatwością się w nim połapać. Wszystko jest okraszone oczywiście ładnym i minimalistycznym designem. Dodatkowo, niebawem ma się pojawić możliwość rozmów wyłącznie głosowych przez ten program (bez obrazu z kamery). Szkoda, że Duo nie ma jeszcze swojej wersji przeglądarkowej.

 

Za rogiem znajduje się również także inna nowa apka od Google o nazwie Allo. Będzie to aplikacja podobna w dużej mierze do popularnego Messengera od Facebooka. Ciekawe, czy okaże się dla niego godnym rywalem.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl