Always On Display

 
W dzisiejszych czasach, kiedy rozwój technologii związanej ze smartfonami wyraźnie zwolnił, każda spółka która produkuje telefony, stara się przyciągnąć czymś klientów. Może to być unikalny design – np. zagięty ekran lub oryginalne funkcje, jakich nie ma konkurencja. Jednak często zdarza się, że wiele firm kopiuje od siebie najnowsze pomysły, aby nie zostać w tyle. Tak się również stało i tym razem, o co poszło?
 
Lenovo Moto oskarża Samsunga o kradzież funkcji „Always On Display„. Na profilu na Twitterze Moto US, producent zadaje pytanie czy to w porządku kraść konkurencyjne pomysły. Post jest wzbogacony o „hashtag”: #TheOriginalAlwaysOnDisplay, który sugeruje, że to Moto Z miała jako pierwsza tę funkcję.
 


 
Faktycznie w 2013 roku Moto X posiadała opcję: „Active Display”, jednakże nie była pierwszym smartfonem na świecie, który coś takiego zaoferował. W 2011 roku Nokia N9 z systemem MeeGo, a także wcześniejsza N8 charaktertzowały się podobną funkcją. Ewoluowała ona w urządzeniach Lumia w Glance Screen. Stwierdzenie, że oryginalne „Always On Display” należało do Moto, jest więc nieprawdziwe. Dziwny jest też fakt, że Moto zaatakowała jedynie Samsunga, a nie LG, które również wprowadziło tego typu nowinkę do swoich smartfonów.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.