Jak wyglądała sprzedaż smartfonów w drugim kwartale 2016 roku? Chińczycy pną się w górę

Newsy

smartfony sprzedaz rynek

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Mobilny rynek wciąż się rozwija i najlepiej widać to po rozwoju chińskich firm, które jeszcze kilka lat temu po prostu nie istniały, a dodatkowo kojarzyły się jedynie z tandetą oraz dennymi podróbkami. Dzisiaj ciężko uwierzyć, że takie marki jak LG, HTC czy też Sony po prostu zostały daleko z tyłu.

 

Oczywiście nikogo nie powinienem zaskoczyć jeśli napiszę, że Samsung wciąż jest liderem mobilnego rynku. Na drugim miejscu, także bez niespodzianek, Apple. Jednak przejdźmy do konkretnych liczb, które przedstawiła firma analityczna Gartner.

 

gartner wyniki udzial smartfon samsung xiaomi apple oppo huawei

 

Z pierwszej trójki to Apple musi zacząć się martwić, gdyż Huawei coraz mocniej depcze Amerykanom po piętach. Z kolei Samsung wciąż jest na dobrym torze notując kolejne rekordy, także pod względem wartości samej firmy. Niemniej jednak w całej pierwszej piątce to Oppo może być najbardziej z siebie dumne. Ponad dwukrotnie lepsze wyniki w stosunku do zeszłego roku to rewelacyjna zmiana. Mimo wszystko Gartner przedstawił jeszcze zestawienie udziału mobilnych systemów na świecie:

 

gartner udzial android ios windows phone

 

Android wygrywa i w tej kwestii naprawdę nikt nie powinien się dziwić. Inne systemy po prostu są niewidoczne w porównaniu do mobilnej platformy Google. Jednak spadek udziału Windows Phone po raz kolejny pokazuje, że Microsoft nie chce już walczyć.

 

 

źródło: Gartner


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x