Samsung Galaxy Note7 – Exynos czy Snapdragon? Który jest wydajniejszy?

1 minuta czytania
Komentarze
samsung galaxy note7 note 7 snapdragon 820 exynos 8890 3

Samsung, jak to ma w zwyczaju, postanowił swój najnowszy model oferować w dwóch wariantach i bynajmniej nie chodzi o różnice w liczbie gigabajtów dostępnych dla użytkownika. Koreańczycy stosują dwie, różne jednostki obliczeniowe, które od podstaw są inaczej zbudowane. W takim razie sprawdźmy czy oferowany u nas Galaxy Note7 z Exynosem to dobry wybór.

Portal Phone Arena wziął na warsztat dwa egzemplarze najnowszego smartfonu Samsunga, które z zewnątrz są identyczne, ale jednak wewnątrz drzemią różne układy: Snapdragon 820 i Exynos 8890. Czy autorska jednostka od Koreańczyków jest lepsza od amerykańskiego konkurenta? Sprawdźmy to na przykładzie wybranych programów mierzących wydajność urządzenia:

samsung galaxy note7 note 7 snapdragon 820 exynos 8890 2
samsung galaxy note7 note 7 snapdragon 820 exynos 8890

Powyższe wyniki można streścić w jednym zdaniu: w przypadku generowania grafiki lepiej sprawdza się propozycja Qualcomma, ale w codziennych zadaniach takich jak chociażby uruchamianie aplikacji to procesor Samsunga pokazuje się z lepszej strony. Jeszcze krócej: Adreno wygrywa tak samo jak i 8 rdzeni. Jednak czy te różnice będą odczuwalne na co dzień? Jeśli nie będziecie posiadać obu modeli obok siebie to z pewnością nie zauważycie, że coś się wolniej ładuje lub gra prezentuje mniej klatek na sekundę.

Galaxy Note7 to jeden z najlepszych, obecnie dostępnych na rynku, smartfonów toteż powyższe różnice będą marginalne. Jest to na tyle szybki telefon, że wszelkie spowolnienia są wręcz niedopuszczalne. Również zważywszy na cenę jaką Samsung sobie życzy za ten model.

źródło: Phone Arena

Motyw