google chrome dev now asystent polecane artykuly

 

Google stosunkowo często aktualizuje swoją przeglądarkę Chrome, a razem z nią widok prezentowanych, nowych kart. Dążenie każdej firmy do unifikacji swoich ekosystemów widać na każdym kroku i Amerykanie postanowili teraz jeszcze bardziej pokazać swój wkład w Androida.

 

Google Now, czyli jeden, wielki asystent dedykowany systemom giganta z Mountain View wciąż się rozwija i w sumie nikogo nie powinno dziwić, że właśnie kilka elementów z tego rozwiązania pojawia się w Chrome. Domyślnie są one zablokowane, ale wystarczy jedynie przestawić jedną flagę, aby odmienić wyświetlane informacje w nowych, czystych kartach. Zacznijmy od tego, że należy korzystać z wydania deweloperskiego najpopularniejszej przeglądarki internetowej. Tę oczywiście możecie pobrać za darmo ze sklepu Play: Klik!

 

google chrome dev now asystent polecane artykuly 2

 

Następnie wystarczy przejść do chrome://flags i odszukać ustawienia dotyczącego treści wyświetlanych w nowych kartach. Z rozwijanej listy wybieramy sugestie na bazie Google Now i to wszystko. Od teraz Chrome będzie prezentował Wam polecane artykuły na bazie zebranych wcześniej informacji o Was i Waszych zainteresowaniach.

 

Z racji, że mamy do czynienia z wydaniem deweloperskim przeglądarki to należy liczyć się z możliwymi błędami. Powyższa flaga jest również dostępna w innych wydaniach Chrome’a, ale niestety nie działa tak jak to ma miejsce na powyższych zrzutach ekranu.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.