galaxy s7 basen

Wodoszczelność w telefonach powoli staje się modna. Coraz więcej producentów decyduje się na zabezpieczenie swojego smartfonu przed działaniem wody. Po pierwsze: telefon wydaje się bardziej atrakcyjny. Po drugie: konsumenci chcą jak najwięcej nowości. Certyfikat IP68 spełnia więc swoje magnetyczne zadanie. A jego skuteczność zaskakuje nawet samego producenta smartfonów, Samsunga.

 

Co łączy Samsunga Galaxy S7, Galaxy S7 edge i Note7? Oczywiście – wodoszczelność! Każdy z tych smartfonów odznacza się certyfikatem IP68. Mówi on o bezpiecznym zanurzeniu urządzenia w wodzie do głębokości 1,5 metra i maksymalnie do 30 minut. Samsung odradza przekraczanie wyznaczonych granic, gdyż może to skutkować uszkodzeniem części elektronicznych. Życie jednak zweryfikowało te zapewnienia i pozytywnie zaskoczyło.

 

 

Użytkownik reddita o nazwie aznprd podzielił się zdjęciami oraz historią Samsunga Galaxy S7 należącym do jego siostry. Podczas wypadu na kajaki telefon po prostu wpadł do jeziora. Po akcji ratunkowej trwającej 2 godziny udało się znaleźć i wyłowić smartfon. Okazało się, że działa on perfekcyjnie – mimo zanurzenia w jeziorze i czterokrotnego przekroczenia czasu! Ta historia spotkała się z cieszącym właścicielkę zakończeniem, nie próbujecie jednak powtarzać tego w domu. Chyba że dysponujecie malutkim akwenem na środku pokoju.

 

 

źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.