Niedługo nie będziesz musiał bać się o jakość swojego kabla USB

Newsy

nexus 6p google huawei usb  c typ

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Czym jest USB każdy wie. To standard, który zrewolucjonizował przemysł informatyczny i bez niego tak naprawdę trudno dzisiaj żyć. Oczywiście coraz częściej stosuje się łącza bezprzewodowe, ale jednak jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim chociażby nasze urządzenia mobilne będziemy mogli swobodnie ładować bez użycia dodatkowych przewodów.

 

Razem z rosnącą popularnością USB-C pojawił się problem „lewych” kabli, które nie spełniają norm i mogą nawet uszkodzić podłączone urządzenia. Sprawdzaniem jakości tego typu dodatków do zestawów czy też osobnych kabli zajmuje się – na własną rękę – jeden z inżynierów Google, który stosunkowo niedawno niesłusznie wytknął nierozwagę OnePlus, ale to jednak za mało. Tak też powstało USB IF (Implementers Forum), które właśnie zapowiedziało, że będzie certyfikować zarówno kable, zasilacze jak i urządzenia wykorzystujące USB-C.

 

oneplus 2 cable kabel usb-c adapter zasilacz wtyczka

 

Co ten ruch za sobą niesie? Zapewne wpłynie na cenę końcowych produktów, ale przede wszystkim zadba o nasze bezpieczeństwo. Mogłoby się wydawać, że to niepotrzebne i zostało wymyślone na siłę, ale skończyły się czasy „prostego” MicroUSB. Nowy standard pozwala wykorzystać zdecydowanie wyższe parametry prądowe, które w razie awarii odpowiednich zabezpieczeń – o ile w ogóle zostały zastosowane – może narazić nasze zdrowie, a nawet życie.

 

Tym samym niedługo na wszelkiego rodzaju produktach wykorzystujących USB typu C  ujrzymy nowe logo świadczące o uzyskaniu odpowiedniego certyfikatu. Oczywiście to nie daje nam gwarancji, że jesteśmy w 100% bezpieczni, co zresztą potwierdzają ostatnie informacje o wybuchających Xiaomi.

 

 

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x