Nokia jeszcze w tym roku ma pokazać swoje smartfony z Androidem – i to z najwyższej półki!

Newsy

nokia c1 render grafika android smartfon

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jeszcze nie tak dawno informowałem Was, że były prezes Rovio i wieloletni pracownik Nokii chce ponownie zamieszczać logo marki na smartfonach – oczywiście z Androidem. Dzisiaj poznaliśmy więcej szczegółów i to prosto od fińskiej firmy, a dokładniej jej chińskiego oddziału.

 

Zostawiając z boku wszelkie umowy i konwenanse pomiędzy Nokią, a Microsoftem możemy jedynie zauważyć, że już niedługo amerykańska firma przestanie władać byłym liderem mobilnego rynku. Zajmijmy się samymi smartfonami, gdyż wysoko postawiony pracownik Finów ujawnił, że w 2017 roku ujrzymy od 3 do 4 modeli pracujących pod kontrolą Androida. Mało tego, poznaliśmy także kilka szczegółów na ich temat. Przede wszystkim pojawi się Nougat ze zmodyfikowaną nakładką „Z Launcher”, którą możecie znać chociażby z Nokii N1.

 

nokia 1100 android gsm mediatek

 

Z pewnością ujrzymy dwa urządzenia aspirujące do miana flagowych, a w ich specyfikacji pojawić się mają: wyświetlacze QuadHD o przekątnej 5,2- oraz 5,5-cala, aparat potrafiący robić zdjęcia do 22 MPx, a także metalowa obudowa i Snapdragon 820. Brzmi ciekawie? To się okaże i to być może już niedługo, gdyż w czwartym kwartale bieżącego roku mają zostać przedstawione pierwsze modele, ale siłą rzeczy premierę rynkową będą miały one najwcześniej w styczniu.

 

Tym samym możemy powoli zacierać ręce na myśl z czym to Nokia powróci i czy jeszcze jest sens jej istnienia na rynku mobilnym, ale tradycyjnie należy uzbroić się w cierpliwość, a także pewien dystans do Finów. To nie czasy świetności serii N czy też E, które dla wielu były nie do pokonania swego czasu.

 

 

 

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x