google hangouts 46322

 

Google rozpoczyna właśnie udostępnianie dla wszystkich najnowszej aplikacji do wideorozmów o nazwie Duo. Niebawem to samo czeka inteligentną apkę do rozmów tekstowych. Allo i Duo będą używały do logowania tylko numeru telefonu zamiast Konta Google. Ma to być spore ułatwienie dla użytkowników. Ciekawe, jak sprawdzi się w praktyce. Firma z Mountain View zapowiedziała też, że rozdziela funkcję Hangouts On Air od Hangouts i zamienia ją na YouTube Live. Wygląda na to, że korporacja porządkuje (choć trochę) swoje usługi.

 

Podczas prezentacji aplikacji Google Allo oraz Duo na I/O 2016 pojawiły się obawy, że Google zacznie dublować identyczne funkcje rozmów tekstowych w różnych oddzielnych apkach. Hangouts, Google Messenger, Spaces (w mojej opinii dosyć bezużyteczna apka) itd. były już wtedy dostępne i oferowały nieco podobne opcje. Teraz dowiadujemy się, że aplikacja Hangouts zaraz po premierze Allo i Duo skupi się bardziej na zastosowaniach biznesowych i będzie bardziej przydatna w pracy. Kiedyś pojawiały się plotki, że być może Hangouts zniknie zaraz po wprowadzeniu najnowszych komunikacyjnych rozwiązań od Google’a. Teraz okazuje się, że pozostanie, ale klienci indywidualni z założenia mają się przenieść na prostsze Allo oraz Duo. Hangouts ma pozostać bardziej rozbudowane. Chodzi o to, żeby każdy mógł znaleźć dobrą apkę dla siebie i do konkretnych celów. Warto również dodać, że Duo (i prawdopodobnie Allo) nie oferuje niestety (przynajmniej na razie) aplikacji webowej/desktopowej, więc dla wielu osób nie są do końca zbyt wygodne.

 

Pobierz Hangouts w Sklepie Play
Pobierz Hangouts w App Store
 Oficjalna strona aplikacji Hangouts

 

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl