ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Netbook z Androidem za 99$

Autor: Kamil Wolter Kategoria: Newsy

Cherrypal, producent budżetowych urządzeń elektronicznych, dokonał po raz drugi rzeczy przez wielu uważanej za niemożliwą. Jego kolejny, po wyposażonym w Windowsa CE modelu „Africa”, tani netbook nie umarł, jak większość podobnych pomysłów, w zarodku. Właśnie trafił do sprzedaży detalicznej w Afryce i Azji.

Niewielki laptop o nazwie Cherrypal Asia pracuje w oparciu o system operacyjny Android w wersji 1.6. Jego serce stanowi wyjęty żywcem z telefonów komórkowych procesor ARM A9 o taktowaniu 533MHz. W zaskakująco ładnej, jak na produkt z tej półki cenowej, obudowie znalazło się również miejsce na 256MB pamięci RAM i ROM oraz dwugigabajtowy „dysk” stworzony z zamontowanej na stałe karty pamięci.

Czy to już netbook, czy tylko smartfon zamknięty w netbookowym opakowaniu? Różnice pomiędzy sprzętem przenośnym powoli zaczynają się zacierać.

Urządzenie, wyposażone w 7 calowy wyświetlacz, kupić można już za 99$. Na półki sklepowe w najbliższym czasie trafi również wersja z 10″ ekranem i wbudowaną kamerką internetową. Za dodatkowe udogodnienia zapłacimy 50$ więcej. Nie wiadomo kiedy, ani czy w ogóle model trafi do europy.

Sprawdź najnowsze wpisy