pekka rantala rovio nokia ceo smartfon android

 

Nokia wraca – ile razy już to słyszeliśmy? Dzisiaj jednak możemy przedstawić Wam dosyć ciekawe informacje. Znacie pana, co się nazywa Pekka Rantala? Być może nie, ale jeśli już przedstawię Wam obecnie byłego prezesa firmy odpowiedzialnej za Angry Birds to okaże się on w pewien sposób Wam bliższy.

 

Mało tego, ten sam pan kiedyś był blisko związany z Nokią przez 7 lat. Teraz chce wrócić do tworzenia smartfonów i jest na dobrej drodze, aby to zrobić. Obecnie Rantala zasiada na stanowisku szefa marketingu w firmie HMD Global Oy. Co ona ma wspólnego z Nokią? Otóż Microsoft sprzedał swój dział zajmujący się telefonami komórkowymi  (featurephonami) właśnie powyższej korporacji oraz innej, należącej do Foxconna. To pozwala, że niedługo Rantala będzie mógł wrócić z marką Nokia. Co więcej, chce on fińskie logo zamieścić na smartfonach z Androidem.

 

Zapewne już poniekąd czujecie się zniesmaczeni – przecież to nie będzie to samo. Coś w tym jest, ale jeżeli produkt się obroni to… gdybać póki co nie warto, gdyż i tak trzeba czekać. Na pewno do końca roku smartfony od Nokii nie ujrzą światła dziennego, gdyż jeszcze obowiązuje umowa z Microsoftem.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.