ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei P9 najlepszym smartfonem dla Europejczyka – Samsung, LG i HTC także z nagrodami od EISA

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g5 huawei p9 aparat porownanie test

Stary Kontynent obecnie bardzo rzadko jest brany pod uwagę przez producentów urządzeń mobilnych. Teraz liczą się rynki wschodzące, a nie takie nasycone jak nasze. W takim razie, która firma tworzy najlepsze smartfony dla nas, Europejczyków? Tym zajęła się organizacja EISA i wyniki mogą wielu z Was zaskoczyć.

Jednak rozwińmy ten skrót: European Imaging and Sound Association, czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku. Coroczne nagrody przyznawane przez EISA uważane są za jedne z najbardziej wartościowych na Starym Kontynencie, a więc do rzeczy.

eisa nagrody samsung htc huawei coolpad lg garmin

Jak już w tytule zdradziłem, najlepszym smartfonem okazał się Huawei P9. Stowarzyszenie doceniło design chińskiej propozycji, a także wysoką wydajność i rozwój pod kątem aparatu. Tym samym Huawei zdobyło drugi rok z rzędu tę nagrodę – w zeszłym roku doceniono model P8.

eisa nagrody samsung htc huawei coolpad lg garmin 4

Z kolei najlepszą, budżetową propozycją okazał się model CoolPad Torino gwarantujący wystarczającą wydajność za stosunkową niską cenę (~600 złotych).

eisa nagrody samsung htc huawei coolpad lg garmin 2

W kategorii za największą innowację zwycięzca mógł być tylko jeden i jest to LG G5, którego z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać. Jeśli chodzi o aparat to również nie powinniście czuć się zaskoczeni – wygrał Samsung Galaxy S7. Jednak nagrodę za najbardziej zaawansowanego smartfona dostał HTC 10. Za co? Głównie za jakość audio.

eisa nagrody samsung htc huawei coolpad lg garmin 3

Również doceniono akcesoria. Tak oto najlepszym zestawem do wirtualnej rzeczywistości okazała się propozycja HTC w postaci Vive. Jeśli mówimy o urządzeniach noszonych to EISA stawia na zegarek od Garmina i model Fenix 3 HR.

To są werdykty wydane przez komisję powyższego stowarzyszenia i niekoniecznie musicie się z nimi zgadzać, co w niektórych przypadkach jest nawet oczywiste. Pozostałych zwycięzców znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Sprawdź najnowsze wpisy