ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Zdjęcia] Nexus Sailfish przyłapany na zdjęciach, mix Nexusa 4 i iPhone’a?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
sailfish 3248

Tegoroczne Nexusy są niewątpliwie jednymi z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tej marki. Google co roku pokazuje innym producentom, jak powinny według nich wyglądać idealne telefony z robocikiem”.

Podobno tym razem będą to urządzenia z taką samą specyfikacją w przypadku mniejszego i większego telefonu. Oba będą również wykonane z podobnych materiałów. Raczej nie ma mowy o urządzeniu z tandetnego plastiku. Różnica między nimi będzie polegała na tym, że będą zawierały innej wielkości ekrany, inną rozdzielczość i pojemność baterii. Wszystkie pozostałe cechy będą najprawdopodobniej identyczne.

Znamy już ich prawdopodobną specyfikację, która przedstawia się mniej więcej następująco:

  • Wyprodukowane przez HTC
  • Wyświetlacz 5-calowy FHD (Sailfish) / 5,5-calowy QHD (Marlin)
  • Procesor Quallcomm Snapdragon 821
  • 4 GB RAM-u
  • USB typu C
  • Bateria 2770 mAh (Sailfish) / 3450 mAh (Marlin)
  • Aparaty 12 MPx z tyłu oraz 8 MPx z przodu
  • Pamięć wewnętrzna 32 GB (Sailfish) / 32/128 GB (Marlin)
  • Skaner odcisków palców z tyłu

Szkoda, że brakuje jakiejkolwiek normy IP (International Protection Rating)…

nexus2cee_sailfishcollageridiculous_thumb

Teraz w internecie pojawiły się nowe zdjęcia mniejszego flagowego urządzenia od HTC. Możecie zobaczyć je powyżej. Podobno smartfon jest wykonany w pewnej mierze z metalu oraz szkła.

Pewien anonimowy twitterowicz zamieścił ponadto zdjęcie Nexusa, którego design pokrywa się mniej więcej z tym co widzieliśmy do tej pory.

Oprócz zdjęcia zamieścił też szereg informacji. Miał on widzieć dwa urządzenia, z czego to na powyższym zdjęciu miało być smartfonem premium, a drugie wyglądało na tańsze (z błyszczącym plastikiem). Oba wyglądały na mniejsze urządzenia (poniżej 5,5 cala). Autor nie wyklucza, że drugi smartfon wcale nie musiał być Nexusem, mogło to być inne prototypowe urządzenie.

Co do pierwszego zdjęcia, to autor tweetów jest pewien, że to Nexus, bo widział na nim nową wersję przycisków ekranowych (wypełnione białe figury).

Ponadto dodał, że Nexus przedstawiony wyżej na wyciętych zdjęciach na Android Police wygląda na wczesną wersję urządzenia. Jest to całkiem możliwe, ponieważ jest pozbawione loga Google „G”, co przyznaje samo Android Police. Użytkownik @usbfl napisał, że w przeciwieństwie do Nexusa z tych zdjęć, jego podpatrzony Nexus z tyłu był całkowicie pokryty szkłem, nie częściowo.

Zdjęcie opatrzył opisem, jakby według niego telefon przypominał designem Nexusa 4 i iPhone’a. I coś w tym jest. Wszystko potwierdzi się już niebawem.

źródła: Android Police, twitter

Sprawdź najnowsze wpisy