Nowa aktualizacja dla Samsungów Galaxy S7 i S7 edge wprowadza usługę Cloud

Eliasz Szykowny Newsy 2016-08-14

AndroidPIT-Samsung-galaxy-s7-4

Kopia zapasowa danych zachowanych na naszych smartfonach z systemem Android jest bardzo przydatna, gdy na przykład zmieniamy nasze mobilne urządzenie na inne i chcemy szybko przenieść wszelkie zdjęcia, dokumenty, filmy czy inne dowolne rzeczy. Producenci różnych urządzeń oferują programy na PC, które pozwalają na tworzenie kopii lokalnie, ale istnieje również możliwość przechowywania wszystkich danych (lub ich części) na zewnętrznych serwerach.

 

Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 edge zaczynają dostawać w niektórych krajach nową aktualizację. Pojawiła się ona już na przykład we Włoszech za pośrednictwem OTA. Update wprowadza usługę o nazwie Samsung Cloud, którą zobaczyliśmy po raz pierwszy w najnowszym smartfonie od Koreańczyków — Samsungu Galaxy Note7. Funkcja ta ma pozwalać na przechowywanie w chmurze praktycznie wszystkich danych, które zapisujemy na naszym urządzeniu. Moim zdaniem takie rozwiązanie będzie wygodne i przydatne dla osób korzystających z najnowszych urządzeń. Niestety szkoda, że zapisanych tam danych nie da się przywrócić na innych telefonach poza ostatnimi Samsungami. Paczka waży 152 MB oraz oprócz nowej chmury zawiera również najnowsze poprawki bezpieczeństwa na sierpień, a także usprawnienia związane z NFC i Bluetooth.

 

Jeśli jesteś posiadaczem któregoś z wymienionych urządzeń i nie chcesz czekać, aż update pojawi się samo, to możesz sprawdzić aktualizacje w ustawieniach swojego telefonu. W przypadku urządzeń spoza sieci komórkowych aktualizacja być może jest już dostępna.

 

źródło: SamMobile • Ilyushin

  Warto dodać, że Samsung planuje wprowadzenie Cloud także do zeszłorocznych modeli Galaxy S6, S6 EDGE i Note 5.

  ———————————-
  Ambasador marki Samsung

 • Grzegorz Madajczak

  Przecież opcja backupu danych jest standardowo w Androidzie. Jeśli chodzi o backup ustawień systemowych (hasła do Wi-Fi, jakie apki), to funkcja ta działa bodajże od 4.0. Backup ustawień apki na Google Drive jako funkcja systemowa jest od 5 lub 6.

  • Lucas Ch.

   Tak. Ale nie ma nad nią żadnej kontroli i nie wszystkie aplikacje mogą z tego korzystać, chyba że zbudowane są w oparciu o API 23, bodajże.

 • Cloud – iCloud – podobieństwo przypadkowe

  • Misiek

   Eee tam, a jaką nazwę mieliby dać? I tak większość jest już wykorzystana, a tak to dali prostą nazwę 😉

 • Lucas Ch.

  Warto dodać, że użytkownik dostanie 15GB za free (tyle jest w Note 7). No i jeśli będzie można robić kopię danych aplikacji, a nie samych aplikacji to już w ogóle będzie fajnie, bo obędzie się bez używania komputera (mowa o telefonach bez roota).

  • ElGovanni

   W google drive też masz 15gb na start, zdjęcia nie zajmują miejsca a aplikacja jest na każdy system (tzn. Windows, WP, iOS, MacOS, ubuntu no i Android).

 • Leon

  A kiedy aktualizacja AOD?

 • Wasaga Kijoko

  Fajne, przyda się.