Nowa aktualizacja dla Samsungów Galaxy S7 i S7 edge wprowadza usługę Cloud

Newsy

AndroidPIT-Samsung-galaxy-s7-4

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Kopia zapasowa danych zachowanych na naszych smartfonach z systemem Android jest bardzo przydatna, gdy na przykład zmieniamy nasze mobilne urządzenie na inne i chcemy szybko przenieść wszelkie zdjęcia, dokumenty, filmy czy inne dowolne rzeczy. Producenci różnych urządzeń oferują programy na PC, które pozwalają na tworzenie kopii lokalnie, ale istnieje również możliwość przechowywania wszystkich danych (lub ich części) na zewnętrznych serwerach.

 

Samsung Galaxy S7 oraz Samsung Galaxy S7 edge zaczynają dostawać w niektórych krajach nową aktualizację. Pojawiła się ona już na przykład we Włoszech za pośrednictwem OTA. Update wprowadza usługę o nazwie Samsung Cloud, którą zobaczyliśmy po raz pierwszy w najnowszym smartfonie od Koreańczyków — Samsungu Galaxy Note7. Funkcja ta ma pozwalać na przechowywanie w chmurze praktycznie wszystkich danych, które zapisujemy na naszym urządzeniu. Moim zdaniem takie rozwiązanie będzie wygodne i przydatne dla osób korzystających z najnowszych urządzeń. Niestety szkoda, że zapisanych tam danych nie da się przywrócić na innych telefonach poza ostatnimi Samsungami. Paczka waży 152 MB oraz oprócz nowej chmury zawiera również najnowsze poprawki bezpieczeństwa na sierpień, a także usprawnienia związane z NFC i Bluetooth.

 

Jeśli jesteś posiadaczem któregoś z wymienionych urządzeń i nie chcesz czekać, aż update pojawi się samo, to możesz sprawdzić aktualizacje w ustawieniach swojego telefonu. W przypadku urządzeń spoza sieci komórkowych aktualizacja być może jest już dostępna.

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x