fuchsia

Już niebawem Google może przestać być kojarzony tylko z Androidem, Chrome OS i Chromecast . Właśnie ekipa z Mountain View pracuje nad zupełnie nowym systemem o nazwie Fuchsia, który porzuca jądro Linuxa. Projekt jest o tyle ciekawy, że owiany jest tajemnicą, a nazewnictwo sugeruje paletę niecodziennych kolorów. Czy taki finalnie będzie system?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Wszystkie informacje dotyczące projektu Google zawarło w GitHub. Proste równanie, w którym „Róż + Purpura = Fuksja (nowy system operacyjny)„. To tyle. Niewiele, prawda? Na szczęście Android Police zdecydowało się poszukać nieco głębiej i znalazło kolejne informacje. Dowiadujemy się z nich między innymi o kernelu, którego nazwa brzmi „Magenta”. Pozwala on skalować, a zatem nowy OS możemy zobaczyć na wielu urządzeniach: smartfonach, tabletach czy nawet pecetach.

 

Pozostałe cechy systemu mówią o Flutterze, jako interfejsie, a językiem programowania ma być Dart. Wisienką na torcie jest Escher, który zepnie to wszystko w całość i zapewni nam Material Design. Fuchsia wspierać będzie 32- i 64-bitowe procesory ARM oraz 64-bitowe układy przeznaczone dla PC.

 

Pozostaje kwestia zastosowania nowego systemu. Jaką drogę obierze Google? Jakie będą pierwsze urządzenia działające na „Fuksji” i co się stanie z Androidem? A może to tylko konkurencja dla Tizena? Na te pytania odpowiedzi przyjdą nieco później…

 

źródło: Android Police
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.