ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 2.2 z Flashem uchwycony na filmie

Autor: Kamil Wolter Kategoria: Newsy

Ryan Stewart, pracownik Adobe, opublikował na swoim kanale na YouTube film prezentujący działanie Flasha w Androidzie 2.2 (Froyo). System uruchomiony został na Nexusie One, co potwierdza przypuszczenia, że model ten kwalifikuje się na aktualizację.

Flashowe filmy, gry i aplikacje działają zaskakująco płynnie, żabkując delikatnie jedynie przez pierwsze kilka sekund po uaktywnieniu. Zapewne związane jest to ze zwalnianiem miejsca w pamięci urządzenia. Niewykluczone, że wersja finalna rozszerzenia zostanie pozbawiona i tego mankamentu.

Całość tej części prezentacji odbywa w przeglądarce, która uzupełniona o obsługę technologii Adobe zdaje się dostarczać doznań znacznie bliższych tym znanym z dorosłych komputerów, niż telefonów komórkowych.

Pod sam koniec filmu możemy dostrzec inne cechy wersji 2.2. Zmiany nie są znaczące.

Na ekranie głównym, obok ikony uruchamiającej główne menu, wyrosły dwie inne: szybki dostęp do książki telefonicznej oraz przeglądarki internetowej. Pojawił się również zabawny (miejmy nadzieję, że nieobowiązkowy) widżet w przystępny sposób pomagający użytkownikowi zapoznać się z obsługą telefonu.

Wyszukiwarka Google zyskała rozwijane menu, pozwalające szybko i wygodnie sprecyzować typ pożądanych wyników. Wybierać możemy spośród stron internetowych, grafiki, oraz lokalizacji na mapie.

Wygląda na to, że wprowadzenie natywnej obsługi technologii Flash będzie w 2.2 jedyną wyraźną zmianą względem Eclaira. Reszta zapowiedzianych nowalijek to najzwyklejsza w świecie kosmetyka. Oby nie okazało się, ze Google spoczęło na laurach.

Sprawdź najnowsze wpisy