Google Now on Tap po polsku polska

 

Stosunkowo niedawno Google postanowiło usprawnić swojego asystenta głosowego dla nas. Oznaczało to po prostu wsparcie dla języka polskiego, a teraz Amerykanie ponownie wręczają nam nieco spóźniony prezent. Jest to Google Now on Tap, o którym zapewne już nie raz słyszeliście.

 

Jednak czym jest ta funkcja? To tak naprawdę dodatkowy asystent, który miał swoją premierę razem z Androidem Marshmallow. Jego funkcjonalność sprowadza się do czytania wszystkich informacji aktualnie przedstawionych na ekranie, analizowanie ich i przedstawianie nam najważniejszych szczegółów czy też chociażby możliwość szybkiej rezerwacji hotelu. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w następującym wpisie: Klik! Tym samym ponownie grupa Google Now Polska (Klik!) może być szczęśliwa, gdyż Now on Tap to kolejna długo oczekiwana funkcja w naszym kraju. Teraz jest ona dostępna, ale nie dla wszystkich.

 

google now on tap po polsku jezyk polski

 

Z tego, co udało mi się dowiedzieć to jedynie osoby posiadające Androida N ujrzą tę nowość. Mało tego. Dodatkowo trzeba być betatesterem głównej aplikacji Google (Klik!), a także ustawić w systemie dwa języki (polski i angielski – tak, w Nougat to możliwe).

 

Tym samym Android Nougat może okazać się dla nas zdecydowanie lepszą aktualizacją niż przypuszczaliśmy, gdyż zapewne wtedy pozostali użytkownicy z Polski ujrzą Google Now on Tap. Dajcie więc znać, czy u Was, w innych przypadkach również dostępny jest ten asystent.

 

 

źródło: Google Now Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.