jdi wyswietlacz ekran panel lcd bezramkowym

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Niedawno informowałem Was o tym, że wyświetlacze OLED przeżywają drugą młodość. Będąc tańszą propozycją od konkurencji LCD i prezentując lepszy obraz ciężko nie mówić, że nadchodzą tylko lepsze czasy dla Samsunga, który jest na tym polu bezkonkurencyjny, co zresztą potwierdza Galaxy Note7.

 

Jednak wiele firm nie porzuca jeszcze paneli LCD, co jest oczywiście zrozumiałe. W końcu takie firmy jak LG czy też tytułowe JDI (Japan Display Inc. – Sony, Toshiba, Hitachi) wciąż prężnie rozwijają swoje fabryki, chociaż Koreańska firma myśli poważnie o skupieniu się na technologii OLED. Jednak do rzeczy. Wspomniana, japońska firma zaprezentowała właśnie nowy, 5,5-calowy panel LCD (FullHD), który możecie ujrzeć na początku newsa. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim brakiem dodatkowego osprzętu po bokach ekranu. Zwykle na przynajmniej jednej krawędzi znajdziemy dodatkową elektronikę sterującą, która w tym wypadku nie występuje. To z kolei pozwala na tworzenie bezramkowych smartfonów, na które coraz częściej zwracacie uwagę.

 

Jednak razem z rozmiarami liczy się jakość prezentowanego obrazu, a tej póki co nie możemy ocenić. Na rynku propozycja JDI ma pojawić się w marcu przyszłego roku, a więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

 

 

źródło: Android Police

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.