HTC-Nexus-2016-leak-01

 
Na nowe telefony Nexus czeka w tym roku nie jeden fan Androida. Urządzenia te wzbudzają przez ostatnie lata zainteresowanie geeków, gdyż dostają aktualizacje systemu jako pierwsze. Ponadto na ich pokładzie nie znajdziemy żadnych zbędnych nakładek czy „ulepszeń” zielonego robota. W 2015 roku mogliśmy podziwiać LG Nexus 5X oraz Huawei Nexus 6P. W tym roku mieliśmy już przecieki dotyczące Nexusów: Marlin i Saiflish.
 
Nexus Antutu
 
Ten ostatni właśnie został przyłapany w AnTuTu oraz Geekbench, gdzie możemy poznać jego prawdopodobne parametry. Według tych informacji, smartfon ten będzie posiadał procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 13 MPx z tyłu oraz 8 MPx z przodu. Oczywiście urządzenie ujrzy światło dzienne z Androidem 7.0 na pokładzie. Z poprzednich wycieków wiemy także, ze telefon będzie wyposażony w 5-calowy ekran.
 
Nexus Sailfish Antutu
 
Oczekuje się, że zarówno Google Nexus Sailfish, jak i Marlin zostaną wyprodukowane przez HTC. Oficjalna premiera urządzeń planowana jest jeszcze w tym roku.
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.