ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Najlepszy wyświetlacz w smartfonach? To ten z Samsunga Galaxy Note7 i to bezapelacyjnie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxy-note-7-camera

Niedawna prezentacja kolejnego phabletu Samsunga z serii Note nie została najlepiej przyjęta przez wiele osób. Sądzą one, że Galaxy Note7 to po prostu przeskalowany Galaxy S7 z S-Pen i marginalnymi zmianami w postaci USB-C. Jednak spoglądając na smartfona, a nie na specyfikację okazuje się, że zmian jest wiele i to naprawdę znaczących.

Pamiętacie wyświetlacz z pierwszego Galaxy S? Pentile, „cukierkowatość” i inne tego typu problemy to była norma. Dzisiaj tego nie ma i okazuje się, że wyświetlacze SAMOLED są najlepsze na świecie. Wiecie, który model dotychczasowo zdobywał tytuły za najlepszy ekran? Oczywiście Galaxy S7, ale teraz to się zmieni. Portal DisplayMate specjalizujący się w testach wyświetlaczy bezapelacyjnie określił ten element z Galaxy Note7 jako najbardziej innowacyjny i z największą wydajnością. Czym sobie Samsung na ten tytuł zasłużył? Takimi usprawnieniami jak 4 różne tryby pracy, szerszą gamą kolorów (DCI-P3) znaną z telewizorów, zachwalanym trybem HDR, jasnością przekraczającą 1000 nitów (pierwszy raz w historii smartfonów), dwoma czujnikami światła, możliwością ustawienia niebieskiego filtra dla lepszej pracy w nocy, wprowadzeniem Gorilla Glass 5, a także Ambient Display.

Sporo, prawda? Co jak co, ale pod tym względem Samsung faktycznie latami pracy i rozwoju sprawił, że SAMOLED dzisiaj nie kojarzy się z nienaturalnymi, przejaskrawionymi kolorami.

Sprawdź najnowsze wpisy