ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pokemon Go pobrało już 100 milionów osób z Google Play w niecały miesiąc!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
Pokemon Go

 
Pokemon Go znajduje się na rynku gier mobilnych już od około miesiąca. Stało się ono jednym z największych projektów na urządzenia przenośne w historii. Skutkuje to biciem kolejnych rekordów. Dla firmy Niantic, która jest twórcą tytułu, pokemony zarobiły już krocie. Z kolei Nintendo może pochwalić się znacznym wzrostem kursu akcji na giełdzie papierów wartościowych. Ponadto restauracje, sieci komórkowe i inne przedsiębiorstwa starają się zarobić na graczach, przedstawiając im dodatkowe korzyści lub specjalne oferty.
 
Nic dziwnego, że biznes garnie się do sympatycznych stworków. Aplikacja bowiem, została zainstalowana na ponad 100 mln urządzeń z Androidem. Taką liczbę podaje sklep Google Play. Całkiem możliwe, że gdy zsumujemy tę ilość z wynikiem stron azjatyckich oraz Apple App Store, będzie ona dwukrotnie wyższa! Wszystko to ma miejsce w zaledwie niecały miesiąc od premiery gry. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że przy utrzymaniu trendu, aż miliard ludzi będzie posiadało aplikację na swoich smartfonach do końca 2016 roku.
 
Zobaczymy jak Niantic poradzi sobie z utrzymaniem zainteresowania dla Pokemon Go. Producent będzie musiał wydawać co jakiś czas aktualizacje, które spowodują, iż użytkownicy nie znudzą się grą zbyt szybko. Oczekuje się, że firma wprowadzi wymianę pokemonów, a także doda nowe stworki z kolejnych generacji. Fani mają też nadzieję, że kiedyś zobaczymy również walki trenerów…
 
źródło: androidheadlines, google play

Sprawdź najnowsze wpisy