ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung darmowe motywy

Sklep z motywami w Samsungu Galaxy Note7 obsługuje paczki ikon

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-note-7-theme-store-icon-packs-740x400

Minęło już troszkę czasu od premiery najnowszego flagowego urządzenia od Samsunga wprowadzającego raczej ewolucyjne zmiany w segmencie najlepszych urządzeń mobilnych.

Smartfony Galaxy S6 i S6 edge były pierwszymi urządzeniami z Androidem od koreańskiej firmy, które obsługiwały motywy od zewnętrznych firm czy deweloperów. Teraz, wraz z premierą Samsunga Galaxy Note7, Koreańczycy dodają wsparcie dla zestawów ikon, które można przeglądać w sklepie z motywami i ustawiać je bez ingerencji w pozostałe elementy interfejsu.

Sklep z motywami w Samsungu Galaxy Note7 zawiera trzy sekcje – tapety, motywy oraz ikony. Użytkownicy mogą teraz w dowolny sposób łączyć tapety, ikony oraz motywy, co sprawia, że otrzymujemy możliwość większej personalizacji naszego phableta. Będzie to użyteczne na przykład wtedy, gdy podoba nam się jakiś motyw, ale posiada on brzydkie ikony. Sam miałem okazję sprawdzić, jak to działa w praktyce. Niestety, nie da się użyć przykładowo paczek ikon dostępnych w Sklepie Play (piszę to na przykładzie CandyCons, Polycon). Można używać tylko tych dostępnych w sklepie Samsunga.

Wsparcie dla zestawów ikon pojawiło się po raz pierwszy już przed premierą Note7, w testowym ROM-ie dla Galaxy Note 5, w którym można również było zobaczyć nowy interfejs o nazwie Grace UX. Jednak Galaxy Note7 jest jedynym obecnie telefonem z oficjalnie dostępną obsługą ikon. Nie wiemy, czy ta funkcja zostanie wdrożona do obecnych na rynku smartfonów, takich jak Galaxy S7, Note 5, czy Galaxy S6. Ale niezależnie od tego już powstają nieoficjalne (i nie do końca przyjazne gwarancjom) sposoby na korzystanie z nowej apki do motywów w starszych urządzeniach.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy