ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung niebawem przestanie tworzyć flagowce z płaskimi wyświetlaczami?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-note7-main-800

W ubiegłym roku Samsung wprowadził na rynek pewnego rodzaju innowację. Koreańczycy pokazali jednocześnie 2 modele ówczesnych flagowych smartfonów – w wersji flat oraz edge. Mowa oczywiście o dwóch Samsungach Galaxy S6. Jeden z płaskim wyświetlaczem, drugi z zagiętym na dwie krawędzie urządzenia. Niespodziewanie okazało się, że popularniejszym modelem stał się ten posiadający zakrzywiony ekran. W tym roku również najnowsze Samsungi Galaxy S7 edge są sprzedawane w większej ilości od tych ze standardowymi wyświetlaczami.

Wiele wskazuje na to, że Samsung zamierza jeszcze bardziej skupić się na wyświetlaczach zakrzywionych na krawędzie urządzeń. To może oznaczać, że w przyszłości zobaczymy jedynie wersję edge każdego ich flagowca.

Uznaliśmy, że zakrzywione wyświetlacze mogą być znakiem rozpoznawczym serii Galaxy S – powiedział szef działu mobile firmy Dong-jin Koh w Nowym Jorku, podczas wywiadu dla mediów w zeszłym tygodniu.

Nie powiedziano wprost, że „płaskie” modele nie będą już prezentowane, ale bardzo możliwe, że tak się niebawem stanie. Zależeć to będzie także w dużym stopniu od tego, jak konsumenci przyjmą najnowszego flagowego Samsunga – Galaxy Note7. Jeśli użytkownicy zareagują pozytywnie na najnowszego phableta, to można się spodziewać, że przyszłoroczny Galaxy S8 zostanie pokazany tylko w wersji z „naciągniętym” na boki wyświetlaczem.

Samsung nie może pozbyć się od razu modelu Galaxy S z płaskim ekranem, ale jeśli reakcja rynku będzie pozytywna w przypadku Note7, to z pewnością wpłynie to na decyzję o całkowitym skupieniu się firmy na smartfonach w wersji edge – twierdzi pewien obserwator rynku.

źródło: The Korea Herald

Sprawdź najnowsze wpisy