ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung szykuje Galaxy Grand Prime (2016)?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
Grand Prime

Nie wszyscy użytkownicy smartfonów potrzebują flagowych specyfikacji. Jeśli nie korzystasz z telefonu zbyt intensywnie i nie robisz zbyt wymagających rzeczy, to na rynku znajdziesz również tańsze urządzenia z wystarczającymi do w miarę płynnego działania podzespołami.

Wygląda na to, że Samsung pracuje nad kolejnym średniakiem. Prawie 2 lata temu (a dokładniej we wrześniu 2014 roku) na rynku pojawił się pierwszy Galaxy Grand Prime. Oryginalny Galaxy Grand Prime (SM-G530F/SM-G531F) posiadał 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540×960 pikseli), czterordzienowy procesor 1,2 GHz wspierany przez 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD, 8-megapikselowy aparat fotograficzny z tyłu oraz baterię 2600 mAh. Istniała również wersja dual-SIM tego telefonu (SM-G530H). Wydaje się, że ta marka zostanie odświeżona.

Testowy następca modeli SM-G530/SM-G531 pojawił się na indyjskiej stronie Zauba śledzącej import i eksport. Poszczególne urządzenia noszą te same nazwy kodowe – SM-G532F. Do tej pory już 8 takich smartfonów zostało wysłanych do Indii. Wszystkie testowane jednostki mają wyświetlacze o przekątnej 5 cali i nieznanej rozdzielczości. Istnieje prawdopodobieństwo, że te modele to Samsungi Galaxy Grand Prime (2016), ale nie wiadomo tego na pewno. Być może to kolejna słuchawka ze średniej, a może nawet niskiej półki, która wprowadzana będzie na rynek bez większego rozgłosu, jak również bez dopisku „(2016)” do nazwy marketingowej. Nie znamy pełnej specyfikacji tego smartfona, nie wiemy, ile za niego zapłacimy, ani kiedy i czy w ogóle zostanie on oficjalnie zaprezentowany.

źródło: Zauba

Sprawdź najnowsze wpisy