nexus-launcher-app-drawer-840x569

 

Kilka dni temu pojawiły się przecieki na temat nowego programu uruchamiającego od Google’a, który miałby być częścią nowych Nexusów. Pojawiły się nawet pliki służące do instalacji w telefonie najnowszego launchera. Niestety czasami aplikacja ta powodowała błędy w działaniu Androida. A nieco odmieniony wygląd oraz nowe sposoby nawigacji po aplikacji jednym się spodobały, a innym nie.

 

Najnowsze funkcje z Nexus Launchera zawitają też już niedługo do popularnego Action Launcher 3. Aktualizacja o numerze wersji 3.9 wprowadzi praktycznie wszystko, co oferuje nadchodzący w Nexusach domyślny launcher. Obecnie można przetestować działanie nowych rzeczy za pomocą wspomnianej aplikacji w niestabilnej wersji beta.

 

 

W rozwojowej wersji Action Launcher można spotkać nową szufladę ze wszystkimi apkami wysuwaną przeciągnięciem palcem w górę od dolnego paska z ikonami. Da się również zmienić kolor tła pod programami i grami. Istnieje także możliwość korzystania z wcześniejszej wersji ekranu wszystkich aplikacji. Dodatkowo pojawia się symbol ^ nad dolnym paskiem z apkami na pulpicie, który również można włączyć lub wyłączyć. Możemy ponadto użyć widżetów wyszukiwarki Google czy daty. Wszystko wygląda tak samo, jak w niewydanym jeszcze oficjalnie Nexus Launcher. Jeśli podoba Wam się taki design programu uruchamiającego, to możecie pobrać najnowszą wersję beta Action Launcher poniżej. Jeśli jednak nie chcesz używać niestabilnej wersji, to niebawem i tak wszystkie wymienione opcje powinny pojawić się w stabilnym wydaniu aplikacji.

 

Pobierz z APKMirror

 

źródło: Action Launcher

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl