Nexus-2016-Photoshop-Fun-1-980x791

 

Coraz mniej czasu dzieli nas od premiery nowych urządzeń z serii Nexus, w tym dwóch smartfonów stworzonych przez HTC. Tradycyjnie jak co roku, tak i teraz pojawia się wiele wątpliwości czy Google wie co robi zlecając dane projekty, ale zostawmy to z boku ponieważ na świat wychodzą inne informacje.

 

Źródłem tych wiadomości jest nie kto inny jak Evan Blass, którego na Twitterze znajdziecie pod pseudonimem Evleaks i z pewnością nie muszę Wam tej postaci przedstawiać. W takim razie o co chodzi? Przeczytajcie sami:

 


 
Ok, Nexusy pojawią się w Verizonie, ale o co chodzi z cudzysłowem? Otóż okazuje się, że operator faktycznie będzie oferował smartfony stworzone przez Google i HTC, ale nie ujrzymy marki Nexus. Tym samym możemy spodziewać się podobnego rozwiązania, co w przypadku modeli od Motoroli, obecnie Lenovo, czyli stworzenia osobnej serii Droid. To może oznaczać tyle, że jedna z najważniejszych zalet Nexusów może zniknąć. Chodzi oczywiście o szybkie, niemalże natychmiastowe aktualizacje.

 

Póki co nie znamy żadnych informacji na temat czy inni operatorzy również pokuszą się o podobne rozwiązanie, ale czy wyobrażacie sobie, żeby taki Play, T-Mobile lub Orange u nas w Polsce oferowało Nexusy pod swoją marką? Aż przypominają się czasy MDA, SPV i tym podobne…

 

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.