ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexusy u operatorów? Jednak nie w takiej formie jak na wolnym rynku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Nexus-2016-Photoshop-Fun-1-980x791

Coraz mniej czasu dzieli nas od premiery nowych urządzeń z serii Nexus, w tym dwóch smartfonów stworzonych przez HTC. Tradycyjnie jak co roku, tak i teraz pojawia się wiele wątpliwości czy Google wie co robi zlecając dane projekty, ale zostawmy to z boku ponieważ na świat wychodzą inne informacje.

Źródłem tych wiadomości jest nie kto inny jak Evan Blass, którego na Twitterze znajdziecie pod pseudonimem Evleaks i z pewnością nie muszę Wam tej postaci przedstawiać. W takim razie o co chodzi? Przeczytajcie sami:


 
Ok, Nexusy pojawią się w Verizonie, ale o co chodzi z cudzysłowem? Otóż okazuje się, że operator faktycznie będzie oferował smartfony stworzone przez Google i HTC, ale nie ujrzymy marki Nexus. Tym samym możemy spodziewać się podobnego rozwiązania, co w przypadku modeli od Motoroli, obecnie Lenovo, czyli stworzenia osobnej serii Droid. To może oznaczać tyle, że jedna z najważniejszych zalet Nexusów może zniknąć. Chodzi oczywiście o szybkie, niemalże natychmiastowe aktualizacje.

Póki co nie znamy żadnych informacji na temat czy inni operatorzy również pokuszą się o podobne rozwiązanie, ale czy wyobrażacie sobie, żeby taki Play, T-Mobile lub Orange u nas w Polsce oferowało Nexusy pod swoją marką? Aż przypominają się czasy MDA, SPV i tym podobne…

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy