Android prześcignął iPhone’a

Newsy

Analitycy z NPD Group opublikowali informacje o sprzedaży smarfonów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Badania objęły zasięgiem co prawda wyłącznie Amerykę północną, ale ich wyniki są niezwykle interesujące i… obiecujące.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Największym wzięciem cieszyły się, nie ma tu zaskoczenia, modele wyposażone w system operacyjny RIM OS. Aparaty sygnowane logiem Blackberry stanowiły aż 36% sprzedanych smartfonów, do czego w dużej mierze przyczyniły się atrakcyjne oferty serii Curve w sieciach AT&T oraz Verizon. 

Niedaleko za nim, z 28% udziału w rynku, znalazł się szturmem zdobywający kolejne przyczółki Android. Sukces zapewniły mu znikające ze sklepowych półek jak świeże bułeczki modele Droid i Droid Eris. Tym samym osławiony iPhone OS został zepchnięty na trzecie miejsce – telefony ze stajni Apple stanowiły 21% sprzedanych aparatów.

Tempo zdobywania rynku przez Androida jest szokujące, zwłaszcza kiedy pod uwagę weźmie się jego stosunkowo młody wiek. Prędkość rozwoju, połączona z otwartością i przejrzystością przynosi nadspodziewanie dobre rezultaty. Pozostaje nam trzymać kciuki za dobrą passę.

Warto odnotować, że, bez względu na podziały, urządzenia wyposażone w system operacyjny stanowiły w Stanach Zjednoczonych aż jedną trzecią wszystkich sprzedanych telefonów. Oznacza to znaczący wzrost ich popularności w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x