ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android prześcignął iPhone’a

Autor: Kamil Wolter Kategoria: Newsy

Analitycy z NPD Group opublikowali informacje o sprzedaży smarfonów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Badania objęły zasięgiem co prawda wyłącznie Amerykę północną, ale ich wyniki są niezwykle interesujące i… obiecujące.

Największym wzięciem cieszyły się, nie ma tu zaskoczenia, modele wyposażone w system operacyjny RIM OS. Aparaty sygnowane logiem Blackberry stanowiły aż 36% sprzedanych smartfonów, do czego w dużej mierze przyczyniły się atrakcyjne oferty serii Curve w sieciach AT&T oraz Verizon. 

Niedaleko za nim, z 28% udziału w rynku, znalazł się szturmem zdobywający kolejne przyczółki Android. Sukces zapewniły mu znikające ze sklepowych półek jak świeże bułeczki modele Droid i Droid Eris. Tym samym osławiony iPhone OS został zepchnięty na trzecie miejsce – telefony ze stajni Apple stanowiły 21% sprzedanych aparatów.

Tempo zdobywania rynku przez Androida jest szokujące, zwłaszcza kiedy pod uwagę weźmie się jego stosunkowo młody wiek. Prędkość rozwoju, połączona z otwartością i przejrzystością przynosi nadspodziewanie dobre rezultaty. Pozostaje nam trzymać kciuki za dobrą passę.

Warto odnotować, że, bez względu na podziały, urządzenia wyposażone w system operacyjny stanowiły w Stanach Zjednoczonych aż jedną trzecią wszystkich sprzedanych telefonów. Oznacza to znaczący wzrost ich popularności w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

Sprawdź najnowsze wpisy