snapseed-705x344x

 

Snapseed od Google’a początkowo był niezbyt rozbudowanym edytorem do zdjęć, ale od czasu jego premiery wiele się zmieniło. Teraz jest to ładna i intuicyjna aplikacja pozwalająca nam na bardzo wiele. Co jakiś czas pojawiają się również różne ciekawe funkcje.

 

 

Do grona dostępnych w apce rozwiązań dołączają właśnie możliwość wstawienia naklejek tekstowych na edytowane obrazy oraz ustawienie, które umożliwia zmianę rozdzielczości (jak również rozmiaru) docelowego obrazu. Funkcje przycinania były, jak wiadomo, dostępne już wcześniej. Aktualizacja zawiera również poprawki błędów.

 

nexus2cee_TheFade_After-728x485

 

Przycisk prowadzący do funkcji wstawiania tekstu znajduje się na samym dole listy możliwych opcji. Po wciśnięciu przycisku otrzymujemy dużo różnych czcionek, możliwość ustawienia nieprzezroczystości, koloru, a wielkość napisu można zmieniać poprzez uszczypnięcie. Aby uzyskać na przykład efekt widoczny powyżej, należy wykonać następujące kroki:

 

  1. Zastosuj filtr tekstowy.
  2. Otwórz stos edycji, klikając ikonkę z numerem w prawym górnym rogu.
  3. Tapnij dwukrotnie filtr tekstowy, aby otworzyć menu opcji.
  4. Wybierz ikonę pędzla.
  5. Naciśnij ikonkę inwersji, aby zastosować filtr tekstowy w 100%.
  6. Ustaw krycie pędzla na 0 i maluj palcem lub rysikiem pod tekstem. To pozwoli na uzyskanie ciekawego efektu przejścia liter w tło.

 

Najnowszą wersję edytora zdjęć od Google’a możecie pobrać poniżej.

 

dla cierpliwych:

Pobierz w Sklepie Play

 

dla niecierpliwych:

Pobierz z APKMirror

 

źródło: Google/Snapseed

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl