nexus2cee_nav_final-01-1

 

Odkąd w sieci znalazły się grafiki i animacje przedstawiające nowy pasek nawigacji, który ma się pojawić po raz pierwszy w tegorocznych smartfonach z linii Nexus, internauci zaczęli się zastanawiać, czy nowy design wygląda dobrze, a także jaką rolę odgrywają kolorowe kropki przy przycisku home. Teraz mamy odpowiedź na niektóre pytania. Poniżej możecie zobaczyć jak animacja będzie wyglądała w praktyce.

 

Wspomniane i widoczne poniżej animacje środkowego guzika w pasku nawigacyjnym będą najpewniej sygnalizowały działanie nowego asystenta korzystającego z ulepszonej sztucznej inteligencji – Google Assistant, który został zapowiedziany oficjalnie przez firmę z Mountain View podczas wydarzenia o nazwie I/O 2016.

 

nexus2cee_flower_loop2_thumb

 

Jeśli wyłączysz Google Now w urządzeniu, to animacja nie będzie się pojawiała i przycisk home znajdzie się cały czas na swoim miejscu, nie pokaże kolorowych animacji. Natomiast jeśli będziesz chciał/chciała używać inteligentnego asystenta od Google’a, Google Now-On-Tap czy też czego innego to po przytrzymaniu dłużej okrągłego przycisku zacznie się odtwarzać animacja. Nadal jednak nie wiadomo na pewno, co konkretnie ukaże się nam po dłuższym przytrzymaniu białego koła. Może będzie to asystent głosowy, coś w stylu Samsung S-Voice czy Apple Siri? Szczegółowo dowiemy się wszystkiego przy premierze najnowszych telefonów z „czystym” Androidem.

 

Wszystko to stanie się częścią nadchodzącego finalnego Androida 7.0 Nougat i najprawdopodobniej zaraz po najnowszych Nexusach pojawi się również w  ROM-ach takich jak CyanogenMod (oczywiście trzeba będzie użyć tzw. „GAppsów”).

 

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl