nexus 5p tyt

Wraz z pojawieniem się na rynku finalnej wersji Androida 7.0 Nougat powinny zostać zaprezentowane nowe modele Nexusów. W tym roku za ich produkcję odpowiedzialny jest tajwański producent, HTC. O smartfonach znanych do tej pory jako Sailfish oraz Marlin dowiedzieliśmy się co nieco z przecieków. Tym razem przychodzi do nas specyfikacja z GFXBench. Oto Nexus 5P.

 

Parametry podawane przez benchmark potwierdzają wcześniejsze doniesienia. HTC Sailfish, który prawdopodobnie otrzyma nazwę Nexus 5P przyjdzie na świat jako smartfon z 5-calowym ekranem Full HD. Napędzany przez Snapdragona 820 w towarzystwie 4 GB RAM i przy wsparciu Adreno 530 nie powinien odbiegać wydajnością od tegorocznych flagowców. Ba, czysty Android 7.0 Nougat może wręcz zawstydzić konkurencję.

 

specyfikacja nexus 5p

 

W kwestii pamięci wewnętrznej Nexus 5P oferuje 32 GB na dane. Aparaty to 12-megapikselowa matryca z tyłu urządzenia oraz 8-megapikselowa kamerka selfie. Wszystko zatem wskazuje na to, że przy odpowiedniej cenie zbliżający się Nexus będzie dobrym wyborem dla osób poszukujących niewielkiego smartfonu. Teraz, kiedy rynek nasycany jest przez modele +5,5 cala taki 5-calowy egzemplarz wydaje się być łakomym kąskiem, prawda?

 

Obawiam się jednak, że jeśli design z poniższej grafiki zostanie potwierdzony to znaczy, że ktoś przespał akceptację projektu.

 

nexus 5p

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.