uhans a101 nokia 1100 hold

 

Jeśli uważacie, że to jeden z iPhone’ów lub któryś z Samsungów jest najlepiej sprzedającym się telefonem świata to grubo się mylicie. Rekord ten nie należy także do żadnego, topowego urządzenia, a do poczciwej, 13-letniej Nokii 1100, której hołd postanowiła oddać jedna z chińskich firm tworząc swojego czwartego smartfona.

 

Poznajcie Uhans A101, gdyż to właśnie tym modelem producent chce uhonorować legendę fińskiego telefonu komórkowego, a także samej Nokii. W takim razie co łączy pradziadka ze swoim potomkiem? To bardzo dobre pytanie, ale ciężko na nie odpowiedzieć. Chińczycy zapewniają, że w dużej mierze wzorowali się na modelu 1100 i zastosowali charakterystyczne, obłe kształty, ale patrząc na ujawnione grafiki mam wrażenie, że pod ręką mieli akurat Samsunga Galaxy S6 lub inny, koreański model.

 

uhans a101 nokia 1100 hold 2

 

Będąc bardziej uszczypliwym można dodać, że Uhans chce po prostu „wybić się” w ten sposób, ale z racji, że to news to lepiej nie wydawać tego typu osądów. Tym samym przejdźmy do specyfikacji, która będzie… tania. Nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów, ale na pewno ujrzymy 5-calowy wyświetlacz, 4-rdzeniowy procesor od MediaTeka, a także Androida Marshmallow.

 

W cenie około 270 złotych nie ma co wybrzydzać, ale czy Uhans A101 ma szansę odnieść sukces na miarę Nokii 1100 i sprzedać się w liczbie ponad 200 milionów egzemplarzy? Tak, to pytanie retoryczne.

 

 

 

źródło: Digitaltrends

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.