Pokemon Go

 

Niantic Labs, producent bardzo popularnej aplikacji – Pokemon GO ogłosił, że z gry zostanie usunięty każdy legendarny pokemon i nastąpi to na wszystkich kontach. W wydanym oświadczeniu firma twierdzi, że tego typu potworki zostały wydane przez pomyłkę.

 

Niedawno zauważyliśmy, że kilka rzadkich stworów pojawiło się na pewnych kontach, na których nie powinno ich być. Aby zachować integralność gry i sprawiedliwość rozgrywki naprawiamy sytuację i usuwamy legendarne pokemony z kont ich trenerów.

 

Co ciekawe, publiczne oświadczenie Niantic, w sprawie usunięcia wszelkich nietypowych potworków ze wszystkich kont rzuca światło na doniesienia w sprawie osób, które je otrzymały.

 

red_articuno_po-e1470145578952

 

W ciągu kilku ostatnich dni pojawiły się kontrowersje na temat tych bardzo rzadkich stworków. Jeden z użytkowników, o nicku Kaitcovey dostał rzekomo od Niantic pewnego niespotykanego pokemona (Articuno) po tym, jak skontaktował się z deweloperem w sprawie błędu w grze, jako rekompensatę za problemy spowodowane usterką w grze. Teraz wiadomo, że uzyskał tego stworka legalnie i nie było to żadne modyfikowanie gry, fotomontaż, hakerstwo czy inna praktyka. Oficjalnie dowiedzieliśmy się, że legendarne pokemony były rzeczywiście wprowadzone przez Niantic. Niestety, osoby je posiadające nie będą już dłużej mogły się nimi cieszyć.

 

Społeczność ludzi grających w Pokemon GO nadal przyzwyczaja się do najnowszej aktualizacji, która usuwa system śledzenia pokemonów poprzez odciski łap, a także wprowadza dziwny błąd, który podmienia stworki po złapaniu ich w Poke Ball.

 

źródło: IGN

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl