Lenovo LePhone odpakowany

Kamil Wolter Kamil Wolter Newsy

Stało się. Oczekiwany przez wielu Lenovo LePhone trafił przedpremierowo do redakcji chińskiego portalu Sooyuu, gdzie z automatu został rozpakowany i obejrzany z każdej możliwej strony.

Telefon wyróżnia się przyjemnym dla oka designem, ale to bogactwo unikatowych rozwiązań czyni z niego naprawdę pożądany gadżet. Na dobry początek przypomnijmy sobie jego specyfikację techniczną:

  • System operacyjny Android 2.1,
  • ekran AMOLED 3,7″ o rozdzielczości 800×480 z powłoką antyrefleksyjną,
  • procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 o częstotliwości taktowania 1GHz,
  • 256MB pamięci RAM i ROM,
  • mikrofon stereo z systemem usuwania szumów,
  • przyczepiana magnetycznie, pełna klawiatura QWERTY,
  • aparat 3.2mpx z autofokusem, oraz kamerka do wideorozmów.

W opakowaniu znaleźć można ekskluzywny, skórzany pokrowiec, wysokiej klasy zestaw słuchawkowy stereo z redukcją szumów oraz magnetyczny adapter USB. Zauważyć można także kawałek plastiku o bliżej niesprecyzowanym przeznaczeniu, prawdopodobnie robiący za osłonkę na ekran. Obecności podczepianej klawiatury QWERTY, którą zasłynął ten model, niestety nie stwierdzono. Wygląda na to, że trzeba będzie kupować ją osobno.

Oprogramowanie wzbogacone zostało o wygodny interfejs autorstwa Lenovo. Jest on zintegrowany z chińskimi portalami społecznościowymi. Można domyślać się, że w europejskiej wersji ich miejsce zajmie mniej egzotyczny Facebook i Twitter. Na pokładzie znalazła się również ciekawa nawigacja turn-by-turn, nie znajdziemy jej jednak w egzemplarzach sprzedawanych poza Państwem Środka.

Nie wiadomo jeszcze kiedy aparat trafi do Europy, ani czy zainteresowani są nim jacyś operatorzy komórkowi. Nazwa telefonu, LePhone, wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z językiem Francuskim – człon „Le” oznacza po chińsku „szczęście”.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy