Nexus wysuwanie powiadomień gest

 

Według wiarygodnych przecieków, Google planuje wprowadzić w najnowszych Nexusach gest służący do wysuwania panelu powiadomień poprzez przeciągnięcie w dół palcem na skanerze odcisków palców. Dwa nowe smartfony z „czystym” Androidem poznamy jeszcze w tym roku. Poniżej możecie zobaczyć animację z ustawień, która pokazuje, jak ta funkcja będzie wyglądać. Pozostaje pytanie, czy opcja będzie wprowadzana także do zeszłorocznych Nexusów (5X oraz 6P). One też posiadają czytniki linii papilarnych umieszczone z tyłu bryły urządzenia i prawdopodobnie mogłyby obsługiwać taki gest.

 

nexus2cee_swipescan_loop1_thumb

 

Wyżej opisana i pokazana funkcja nie jest żadną nowością czy też innowacją na rynku. Smartfony z serii Huawei Honor pozwalały już od dawna na wysuwanie powiadomień w ten sposób. Miło, że możliwość korzystania z gestu w bardzo prosty i intuicyjny sposób zawita również do Nexusów.

 

Na GIF-ie widać także nowy pasek nawigacyjny Androida, który pojawiał się w sieci już wcześniej. W mojej opinii same białe figury geometryczne mogłyby wyglądać nieźle, ale widoczny tutaj przycisk „home” z punktami w czterech kolorach niestety do mnie nie przemawia. Mam nadzieję, że te kolorowe kropki będą widoczne tylko wtedy gdy dłużej przytrzymamy środkowy przycisk i/lub kiedy będziemy używać nowego asystenta od Google, który był prezentowany podczas I/O 2016.

 

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl