instagram-stories1

 

Aplikacja do wymiany zdjęć ze światem jest cały czas sukcesywnie rozwijana. Co rusz pojawiają się nowe funkcje. Tym razem wypadło na coś, co wszystkim na pewno kojarzy się ze Snapchatem. Teraz „Stories” pojawią się także na Instagramie. Nowa funkcja będzie bliźniaczo podobna do tej snapchatowej. Pozwoli ona na dzielenie się większą ilością momentów z życia uchwyconych w ciągu dnia, ale nie tylko takimi, które zasługują na to, by zostały uwiecznione na tablicy danego profilu.

 

„Historie” od obserwowanych przez nas osób wyświetlą się na samej górze ekranu głównego Instagrama. Kiedy pojawi się coś nowego od danego znajomego czy celebryty, jego awatar zostanie otoczony kolorowym okręgiem. Żeby zobaczyć daną „historię” będzie trzeba nacisnąć wybrane kółko ilustrujące zdjęcie profilowe naszego ulubionego instagramowicza. Do „Stories” nie będzie można dodawać komentarzy ani like’ów. Możliwe będzie natomiast wysłanie wiadomości bezpośredniej poprzez Instagram Direct odnośnie do danego zdjęcia czy wideo.

 

2._Instagram_Stories_-_Watching.0

 

Z kolei, jeśli będziemy chcieli stworzyć własne „Stories”, to do dyspozycji oddane nam zostaną narzędzia do wstawiania dodatkowej treści na naszych „historiach”. Będzie można coś napisać na danej fotografii czy filmie lub wstawić emotikonę. Zdjęcia i wideo, które udostępnimy, znikną w ciągu 24 godzin z portalu.

 

„Stories” będą działały zgodnie z naszymi ustawieniami prywatności. Jeśli konto jest prywatne, to „historia” będzie widoczna jedynie dla osób, którym zezwoliłeś/zezwoliłaś na obserwowanie Ciebie. Podczas oglądania własnych „Stories” będzie możliwość sprawdzenia, kto oglądał to, co umieściliśmy w internecie na 24 godziny.

 


 

Nowa opcja pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni na Androida oraz iOS. Co o niej sądzicie?

 

źródło: Instagram

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl