Android Powiadomienia o zalogowaniach na konto Google

 

Google wysyła wiadomości o zalogowaniach na nowych urządzeniach na nasze e-maile, ale nie każdy czyta wszystko, co przychodzi na jego skrzynkę i zwraca na taką formę zawiadomienia jakąkolwiek uwagę. Firma z Mountain View twierdzi, że powiadomienia w Androidzie są cztery razy bardziej skuteczne.

 

Android Powiadomienia o zalogowaniach na konto Google

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych kont, Google wprowadza w systemie z zielonym robocikiem” w logo nowe notyfikacje, które będą zawierały informację o zalogowaniu z nowych urządzeń. Powiadomienie po rozwinięciu będzie wyświetlało przycisk, który pozwoli na sprawdzenie aktywności na koncie i wykrycie potencjalnych podejrzanych zachowań. Będzie można zobaczyć, kiedy nowe zalogowanie miało miejsce, w jakiej lokalizacji i z jakiego urządzenia. Jeśli odkryjemy coś podejrzanego, będziemy mogli zmienić hasło lub skonfigurować weryfikację dwuetapową, jeśli nie jest jeszcze włączona na naszym koncie.

 

Funkcja ta będzie powoli wprowadzana dla wszystkich użytkowników, prawdopodobnie za pośrednictwem Sklepu Play. W ciągu tygodnia lub dwóch ewentualne powiadomienia o nowych zalogowaniach powinni zacząć dostawać wszyscy użytkownicy.

 

źródło: Google

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl