Tajne konwersacje pojawiły się w Messengerze, pobierz najnowszą wersję!

Kamil Lewicki Aplikacje 2016-08-01

facebook-messenger-encryption

Messenger, jedna z najpopularniejszych aplikacji w Sklepie Play, jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i jeden z najbardziej samodzielnych tworów Facebooka. Program przeszedł wiele metamorfoz, otrzymał aktualizacje wprowadzające kluczowe zmiany, przyszedł więc czas na zwiększenie bezpieczeństwa. Tajne konwersacje mają nam w tym pomóc.

WhatsApp już może się pochwalić szyfrowaniem end-to-end. Facebook nie chce pozostać w tyle i już od jakiegoś czasu pracuje nad wdrożeniem tej funkcji do swojego komunikatora. O tajnych konwersacjach w Messengerze już trochę się mówiło, lecz teraz możemy je prawie przetestować. W wersji beta aplikacji pojawiła się opcja „Tajne konwersacje” w ustawieniach. Niestety, jest pewien haczyk.

To, że się pojawiły wcale nie oznacza, że można z nich korzystać. Jak na razie funkcja ta widnieje, a pojawienie się jej w fazie beta sugeruje, że już wkrótce zostanie ona udostępniona publicznie. Tajne konwersacje będzie można odczytywać jedynie na urządzeniu, na którym zostały one uruchomione. Jeśli zatem zaczęliście prowadzić rozmowę na smartfonie, nie będziecie mogli do niej przejść na komputerze.

Skąd pobrać aktualną wersję aplikacji? Można dołączyć do grupy beta testerów (klik oraz klik) albo można pobrać bezpośrednio plik apk stądJak przejść do tajnych konwersacji, z których jak na razie nie można korzystać?

 1. Należy posiadać najnowszą wersję beta aplikacji Messenger
 2. Przejść do ustawień
 3. Odnaleźć „Tajne konwersacje”
 4. Voila!

Facebook nie podał jeszcze konkretnej daty wprowadzenia nowego szyfrowania na rynek. Możemy jednak przypuszczać, że nastąpi to w najbliższym czasie. Warto również śledzić aktualizacje dla wersji beta.

źródło: Android Police • mc1

  Dziękuje za artykuł, przynajmniej dowiedziałem się jak ta opcja działa.

 • Mi już ta opcja wyświetliła się chyba dwa tygodnie temu, problem w tym właśnie, że niestety póki co skończyło się na nieaktywnym, szarym przełączniku (chyba w zakładce „Ludzie” było „Tajne konwersacje” i szary przełącznik). Mam nadzieję, że niedługo zostanie to aktywowane, bo całkiem przydatna sprawa dla niektórych 🙂

 • Flashek

  gdzie jest janusz tracz

  • Misiek

   Na plebanii. Odprawia mszę za swojego świętego WP XD

 • Zróbcie coś z tymi reklamami. Wchodzę sobię żeby poczytać i na powitanie dostaję komunikat o tym że mam wirusa.
  Może ku*wa siedzę teraz w autobusie i nie chcę żeby wszyscy słuchali tego pikania z cholernie głośnego telefonu?

  • Grzegorz93

   Root + AdAway i po sprawie.

   • Dokładnie, dzięki temu rozwiązaniu już nie pamiętam kiedy ostatni raz mi takie coś wyskoczyło 😛

    • cherrz

     Adblock Plus też chyba daje radę, bo mi nic nie wyskakuje od kiedy zainstalowałem i działa bez roota. Takie wyskakujace reklamy, których w dodatku się nie da zamknąć to jest brak szacunku dla użytkownika i będę je blokował na wszelkie możliwe sposoby.

    • Grzegorz93

     Ostatnio przypadkowo przywróciłem w AdAway stary plik hosts i przeglądając internet nie wiedziałem co się dzieje xD

   • Od 2 lat nie przerobiłem żadnego własnego telefonu i chcę się tego trzymać.

    • Grzegorz93

     Nawet nie wiesz co tracisz. Spróbuj raz, a będziesz chciał mieć „przerobiony” telefon. 🙂

     Przynajmniej możesz spróbować. Stracisz jedynie trochę czasu jak się nie spodoba. 😉 Oczywiście zrób to na telefonie który już nie ma gwarancji. 😛

     • Na Moto E2 nigdy nie miałem gwarancji. Długa historia, nie mam paragonu.
      Bawiłem się na HD2, bawiłem się na Xperii M (działa Android 6) ale to nie dla mnie.

  • Opera dev+ublock

  • jotwu

   Aplikacja adguard i po kłopocie.
   Nie ma jej niestety w sklepie play bo Google by traciło na reklamach ale możesz ją bez problemu pobrać np ze strony producenta- adguard com
   Pzdrx