Tajne konwersacje pojawiły się w Messengerze, pobierz najnowszą wersję!

Aplikacje

facebook-messenger-encryption

Messenger, jedna z najpopularniejszych aplikacji w Sklepie Play, jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i jeden z najbardziej samodzielnych tworów Facebooka. Program przeszedł wiele metamorfoz, otrzymał aktualizacje wprowadzające kluczowe zmiany, przyszedł więc czas na zwiększenie bezpieczeństwa. Tajne konwersacje mają nam w tym pomóc.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

WhatsApp już może się pochwalić szyfrowaniem end-to-end. Facebook nie chce pozostać w tyle i już od jakiegoś czasu pracuje nad wdrożeniem tej funkcji do swojego komunikatora. O tajnych konwersacjach w Messengerze już trochę się mówiło, lecz teraz możemy je prawie przetestować. W wersji beta aplikacji pojawiła się opcja „Tajne konwersacje” w ustawieniach. Niestety, jest pewien haczyk.

 

 

To, że się pojawiły wcale nie oznacza, że można z nich korzystać. Jak na razie funkcja ta widnieje, a pojawienie się jej w fazie beta sugeruje, że już wkrótce zostanie ona udostępniona publicznie. Tajne konwersacje będzie można odczytywać jedynie na urządzeniu, na którym zostały one uruchomione. Jeśli zatem zaczęliście prowadzić rozmowę na smartfonie, nie będziecie mogli do niej przejść na komputerze.

 

Skąd pobrać aktualną wersję aplikacji? Można dołączyć do grupy beta testerów (klik oraz klik) albo można pobrać bezpośrednio plik apk stądJak przejść do tajnych konwersacji, z których jak na razie nie można korzystać?

 

  1. Należy posiadać najnowszą wersję beta aplikacji Messenger
  2. Przejść do ustawień
  3. Odnaleźć „Tajne konwersacje”
  4. Voila!

 

Facebook nie podał jeszcze konkretnej daty wprowadzenia nowego szyfrowania na rynek. Możemy jednak przypuszczać, że nastąpi to w najbliższym czasie. Warto również śledzić aktualizacje dla wersji beta.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x