Instagram moderowanie komentarzy

 

Na pewno każdy z Was słyszał o Instagramie, aplikacji skierowanej do osób, które chcą wymieniać zdjęcia i krótkie filmiki ze światem. Usługa nadal jest rozwijana i niebawem pojawią się nowe opcje mające umożliwić zapobieganie nieodpowiednim komentarzom na tym portalu.

 

Już niebawem aktualizacja Instagrama przyniesie nowe funkcje związane z komentarzami użytkowników pod wstawianymi zdjęciami czy filmikami. Będzie na przykład możliwość całkowitego wyłączenia ich pod danym wpisem. Pojawi się także opcja sprawdzania tekstów osób komentujących przed ich publikacją.

 

Naszym celem jest aby Instagram był przyjaznym, zabawnym i co najważniejsze, bezpiecznym miejscem do wyrażania siebie. Powoli zaczniemy wprowadzać moderowanie komentarzy. Chcemy, aby korzystanie z opcji komentowania było przyjemniejsze.

– twierdzi Nicky Jackson Colaco, szef porządku publicznego (head of public policy) na Instagramie.

 

Ponad 500 milionów użytkowników miesięcznie korzystających z Instagrama nie zawsze potrafili się zachować zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Wcześniej pojawiały się co jakiś czas doniesienia o nękaniu pewnych użytkowników w sekcji komentarzy. Na portalu pojawiał się również spam. Poprzez umieszczenie w aplikacji narzędzia do moderacji komentujących, Instagram nie będzie już musiał sam interweniować w tego typu sprawach. Teraz zrobią to samodzielnie właściciele kont. Przez to wymiana zdjęć może stać się nieco przyjemniejsza dla wszystkich korzystających.

 

źródło: The Washington Post

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl