ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie musimy martwić się o wykonanie Nexusów – HTC chce pokazać swoją klasę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
HTC-10-7390

Wykonanie Nexusów dopiero od niedawna można porównywać do czołówki. Dopóki Huawei nie wzięło się za stworzenie modelu dla Google to dominowały głównie tworzywa sztuczne, ale oczywiście z wyjątkami. Jednym z nich był Nexus 4 ze szklanym tyłem, który jednak w pierwszym wydaniu nie należał do najlepszych.

Jednak jak cofniemy się naprawdę wiele lat to przypomnimy sobie Nexusa One, a więc pierwszego smartfona z tej serii, który został stworzony przez HTC. Teraz Tajwańczycy powracają, a razem z tą firmą ma pojawić się doskonale znane nam wykonanie. Wiemy, że pojawią się dwa modele: Marlin (M1) oraz Sailfish (S1). Z racji, że będą to urządzenia z dwóch, różnych klas toteż użyte materiały będą się różnić. Mimo wszystko w obu propozycjach pojawi się aluminium. W przypadku wyżej klasyfikowanego smartfonu, Marlina, mamy ujrzeć dopracowanie obudowy niczym w HTC 10, co oczywiście może okazać się wielką zaletą. W przypadku tańszej propozycji tylko ramka zostanie wykonana z metalu, a tylna powierzchnia zostanie zdominowana przez „miękki” plastik znany nam chociażby z tajwańskich smartfonów z serii Desire, co również może się podobać. Front oczywiście ma zostać w pełni zajęty przez szkło.

Tym samym o wykonanie nadchodzących Nexusów nie powinniśmy się martwić. Specyfikacja również nie powinna odbiegać od dzisiejszych standardów toteż największa zagadką może być chociażby aparat, gdyż także oprogramowanie stworzone przez Google zapewne będzie działało bez zarzutu.

źródło: Nexusblog.net

Sprawdź najnowsze wpisy