Xiaomi Redmi Pro zdjęcia zrobione smartfonem

 

Chińskie przedsiębiorstwo Xiaomi jest prawdziwą potęgą na dalekim wschodzie. Firma przyciąga konsumentów swoimi stylowymi urządzeniami z niestandardowym interfejsem – MIUI. Telefony (także flagowe) tego producenta są niedrogie. W Europie smartfony tej firmy nie są co prawda powszechnie dostępne, ale cieszą się zainteresowaniem ze strony fanów mobilnych technologii.

 

Nowy telefon chińskiego giganta – Xiaomi Redmi Pro jest doskonałym przykładem przyzwoitego urządzenia za niewielkie pieniądze. Smartfon kosztuje od ok. 225 dolarów. Jego bryła jest wykonana z metalu, a wewnątrz posiada baterię o pojemości aż 4050 mAh. Więcej informacji o specyfikacji znajdziecie TUTAJ. Urządzenie wyróżnia się podwójnym aparatem z tyłu. Czy jednak takie rozwiązanie jest ciekawe i sprawdza się w praktyce? Jak są tak naprawdę wykorzystywane w urządzeniu dwa obiektywy?

 

Zacznijmy od specyfikacji. Jeden z nich to 13-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.0, a drugi, dodatkowy jest 5-megapikselowy. Urządzenie posiada także szybki autofocus. Według założeń, drugi obiektyw ma pozwalać na to, żeby po zrobieniu zdjęcia można było wybierać jaki element obrazu ma być wyostrzony, a także ma pozwalać na mniejsze lub większe rozmywanie tła.

 

 

W mojej opinii „bokeh” w Xiaomi Redmi Pro wygląda na przykładach bardzo sztucznie i brzydko. Zwłaszcza na pierwszym zdjęciu w galerii. Mimo to chińska firma chwali się efektami wykorzystania rozmycia na swojej oficjalnej stronie. Zdjęcia ukazane w witrynie Xiaomi moim zdaniem pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Lepiej wyglądałyby choćby efekty pracy pojedynczego aparatu.

 

źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl