Tak wyglądają zdjęcia zrobione za pomocą Xiaomi Redmi Pro

Eliasz Szykowny Eliasz Szykowny Newsy
Xiaomi Redmi Pro zdjęcia zrobione smartfonem

Chińskie przedsiębiorstwo Xiaomi jest prawdziwą potęgą na dalekim wschodzie. Firma przyciąga konsumentów swoimi stylowymi urządzeniami z niestandardowym interfejsem – MIUI. Telefony (także flagowe) tego producenta są niedrogie. W Europie smartfony tej firmy nie są co prawda powszechnie dostępne, ale cieszą się zainteresowaniem ze strony fanów mobilnych technologii.

Nowy telefon chińskiego giganta – Xiaomi Redmi Pro jest doskonałym przykładem przyzwoitego urządzenia za niewielkie pieniądze. Smartfon kosztuje od ok. 225 dolarów. Jego bryła jest wykonana z metalu, a wewnątrz posiada baterię o pojemości aż 4050 mAh. Więcej informacji o specyfikacji znajdziecie TUTAJ. Urządzenie wyróżnia się podwójnym aparatem z tyłu. Czy jednak takie rozwiązanie jest ciekawe i sprawdza się w praktyce? Jak są tak naprawdę wykorzystywane w urządzeniu dwa obiektywy?

Zacznijmy od specyfikacji. Jeden z nich to 13-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.0, a drugi, dodatkowy jest 5-megapikselowy. Urządzenie posiada także szybki autofocus. Według założeń, drugi obiektyw ma pozwalać na to, żeby po zrobieniu zdjęcia można było wybierać jaki element obrazu ma być wyostrzony, a także ma pozwalać na mniejsze lub większe rozmywanie tła.

W mojej opinii „bokeh” w Xiaomi Redmi Pro wygląda na przykładach bardzo sztucznie i brzydko. Zwłaszcza na pierwszym zdjęciu w galerii. Mimo to chińska firma chwali się efektami wykorzystania rozmycia na swojej oficjalnej stronie. Zdjęcia ukazane w witrynie Xiaomi moim zdaniem pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Lepiej wyglądałyby choćby efekty pracy pojedynczego aparatu.

źródło: Xiaomi

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy