ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wybuch smartfona uchwycony na nagraniu – jest odpowiedź Xiaomi

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
Wybuch smartfona

Na pewno duża część z Was słyszała różne historie na temat wybuchających smartfonów i szkodach na zdrowiu przez to spowodowanych. Takie sytuacje mają miejsce dość rzadko i zwykle nie zostają uchwycone na żadnych nagraniach. Tym razem jednak taki wybuch został utrwalony na filmie.

Jeśli kiedykolwiek byliście ciekawi, jak to wygląda w praktyce, teraz możecie zobaczyć nagranie, na którym widać (co prawda niezbyt wyraźnie) moment wybuchu smartfona i reakcję ludzi znajdujących się w trakcie tego zdarzenia w pobliżu.

Właściciel, którego smartfon uległ eksplozji, napisał na Facebooku:

Jak zwykle używałem w biurze swojego telefonu Mi 4i… Mogłem stracić rękę albo nawet życie, a ludzie wokół również mogli ucierpieć na tym, co się stało.

Telefon, który stał się bohaterem nagrania, został zakupiony poprzez oficjalne, legalne źródło, więc taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Nic dziwnego, że właściciel bezużytecznego już urządzenia zażądał wyjaśnień od Xiaomi. Taki wypadek mógł się skończyć o wiele gorzej.

Na odpowiedź od chińskiej firmy nie trzeba było długo czekać. Firma obiecała wymianę zniszczonego pod wpływem eksplozji urządzenia. Jednak czy mężczyzna, który uległ takiemu wypadkowi będzie chciał nadal używać smartfonów od XIaomi to już sprawa dyskusyjna.

Bierzemy takie sprawy na poważnie i prowadzimy już dochodzenie w tej sprawie. Skontaktowaliśmy się z konsumentem zaraz po zdarzeniu, a jego zniszczone urządzenie poddamy badaniom. W międzyczasie oferujemy telefon zastępczy dla naszego klienta.

Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana, ale sam problem eksplodujących telefonów nie jest nowością. Parę lat temu na przykład pewien smartfon Samsunga uległ wybuchowi. Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami, należy korzystać z oryginalnych ładowarek i akcesoriów, a także nie narażać urządzenia na zbyt wysokie temperatury. A jeśli urządzenie jest strasznie gorące, dla bezpieczeństwa nie należy z niego korzystać.

źródło: Facebook / XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy