Nowy smartfon od Sony - następca Xperii X Performance

 
Smartfony Sony darzę szczególnym sentymentem, gdyż sam byłem posiadaczem dwóch z nich. Moje Xperie: Z1 i Z3 ceniłem szczególnie za wodoszczelność i długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz oryginalny design jak na tamten okres. Niestety wraz z upływem czasu, pewne parametry we flagowcach Sony się pogorszyły (czas pracy na jednym ładowaniu), inne pozostały bez zmian, a wygląd nie uległ większemu liftingowi. Niestety wszystko to ma miejsce w obliczu narastającej konkurencji, której telefony zmieniają się co 2 lata, a ich specyfikacja się znacznie polepszyła.
 
Sony będzie miało okazję w tym roku pokazać się jeszcze raz z lepszej strony. Przed nami bowiem prawdopodobnie kolejna premiera flagowej Xperii. Firma oficjalnie potwierdziła, że 1 września będzie miała miejsce konferencja, na której pokazane zostaną nowe urządzenia. Jakie? Tego oficjalnie nie wiemy. Możemy jedynie się domyślać, że chodzi o Xperię XR, której zdjęcia niedawno wyciekły do Internetu. Możecie je zobaczyć TUTAJ. No cóż, oceńcie sami czy jest na co czekać i czy nadchodzi tak bardzo potrzebna rewolucja w smartfonach spółki.
 
Na koniec przypomnę, że prawdopodobne parametry Xperii XR to procesor Snapdragon 820, 5,1-calowy ekran, 3 GB RAM (!), USB-C, aparat 23 MPx i możliwość nagrywania filmów w 4K.
 
źródło: phonearena, gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.