Motorola (Lenovo) mówi wprost, że nie będzie wydawać comiesięcznych paczek zabezpieczeń

Newsy

Moto Z USB-C przejściówka do słuchawek

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Odkąd Google wykupiło Motorolę, właśnie ta druga firma kojarzyła się głównie z urządzeniami, które były aktualizowane możliwie szybko, tak jak Nexusy. Tym samym Amerykanie wyrobili sobie markę, która ma ogromne znaczenie dla wielu użytkowników. Jednak to może się zmienić.

 

Od stosunkowo niedawna Google oferuje comiesięczne paczki zabezpieczeń. Motoroli, a raczej już Lenovo się one nie podobają. Jak dowiedział się portal Ars Technica, Moto Z, a także Moto G4 nie będą otrzymywać regularnych uaktualnień mających załatać odkryte luki. Firma tłumaczy się, że jest to zbyt trudne do wdrożenia na czas i woli aktualizować zabezpieczenia rzadziej. Jednak już wcześniej mogliśmy zauważyć, że Lenovo i Motoroli nie po drodze z pomysłem Google. Moto X (2015) otrzymywało jedną aktualizację bezpieczeństwa na kwartał. Do niedawna jeszcze poziom bezpieczeństwa wskazywał „Luty”, a w tym miesiącu wydana paczka datowana jest na maj.

 

W takim razie jak to oceniać? Z pewnością Lenovo ma większe szansę na ustrzeżenie się takich błędów jakie niedawno Google popełniło w związku z Nexusem 5 i jego regulacją dźwięku. Jednak z drugiej strony to właśnie smartfony z serii Moto są teoretycznie bardziej narażone na ataki.

 

 

źródło: Ars Technica


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x