MacBook-Xiaomi-mi-Notebook

Ostatnio przedstawiłem Wam laptop w Xiaomi przy pomocy prezentacji, która wyciekła do Sieci, a która rzekomo ma zostać ujawniona już za dwa dni. Jak to jednak bywa z takimi przeciekami, warto do nich podejść z dystansem. Teraz jednak mamy do czynienia z prawdziwymi zdjęciami urządzenia. Czy jesteście na tak?

 

Xiaomi Mi Notebook pojawi się w dwóch konfiguracjach. Podstawowa zakłada specyfikację techniczną opartą na Intelu Core i5, 8 GB RAM oraz 256 GB dysku SSD. Niestety wciąż nie mamy pewności, jaką przekątną ekranu tutaj odnajdziemy – czy będzie to 11 cali, czy już 12,5. Cena za taką specyfikację wynosić będzie około 600 dolarów. Na rynek zawitać ma jeszcze Xiaomi Mi Notebook Pro, 15,6-calowy ekran 4K, Intel Core i7-6700HQ, 16 GB RAM, 512 GB SSD oraz GTX 970M. Cena? 1000 dolarów.

 

Na powyższych zdjęciach możemy zobaczyć kilka interesujących cech urządzenia. Mi Notebook korzysta z portu ładowania USB typu C. Urządzenie wykonane jest z metalu, cechuje się cienką ramką oraz sprawia wrażenie (i oby się to ziściło) sprzętu mobilnego oraz lekkiego. Widok na klawiaturę daje nam pogląd na ciekawe podejście do strzałek góra-dół, które powstały w wyniku podzielenia jednego przycisku na dwie równe części. Klawisze Home oraz End zakodowano w strzałkach na boki.

 

Na pełny obraz urządzeń, Xiaomi Mi Notebook musimy jednak zaczekać do 27 lipca.

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.