bezprzewodowe ladowanie samsung szybkie

 

Laptop, tablet, smartfon, smartwatch i wszystko podłączone do ładowarek, czyli ostatecznie krzątaniny kabli, która tylko irytuje. Samsung chce po części z tym walczyć. Już sprytne rozwiązania z indukcyjnymi ładowarkami potrafią umilić życie, ale nowy patent Koreańczyków idzie o krok dalej.

 

Co Wy na to, aby umożliwić ładowanie smartfonu/tabletu i smartwatcha za pomocą jednej stacji indukcyjnej? Właśnie tak prezentuje się nowy pomysł Samsunga.

 

bezprzewodowe ladowanie samsung patent smartfon smartwatch

 

Być może nie jest to najpiękniejsze rozwiązanie sądząc po powyższym szkicu, ale też pamiętajmy, że to nie ostateczny produkt. Rozwiązanie wydaje się na tyle proste, że wystarczy wspomnieć o technologii szybkiego, indukcyjnego ładowania stosowanej przez Samsunga w „tradycyjnych” ładowarkach bezprzewodowych.

 

Jednak czy mamy do czynienia z kolejnym patentem, który zostanie schowany do szuflady? Najprawdopodobniej nie i tym razem mamy dwa podejrzenia, co do przewidywanego terminu prezentacji. Pierwszy to oczywiście równoległa premiera z Galaxy Note7, a druga, bardziej prawdopodobna to wrześniowe targi IFA, na których najprawdopodobniej ujrzymy smartwatcha Gear 3 lub inne, inteligentne urządzenia noszone.

 

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.