Nexus Sailfish - Snapdragon 820 / ekran 1080p evleaks

 

Po serii plotek i przecieków na temat tegorocznych Nexusów wiemy już prawie na pewno, że produkcją dwóch kolejnych urządzeń z czystym” Androidem zajmie się HTC, a smartfony noszą nazwy kodowe Marlin i Sailfish. Całkiem niedawno wyciekły także domniemane specyfikacje następców Nexusa 6P i 5X.

 

Teraz pojawiły się wiadomości na temat procesora i wyświetlacza w „gorszej” wersji tegorocznego Nexusa od nieformalnego króla przecieków – evleaksa, który zwykle nie myli się w nieoficjalnych informacjach co do nadchodzących telefonów różnych producentów. Tym razem przedstawił plik build.prop z HTC S1 (Sailfish), który zawiera m.in. informacje o sprzęcie zastosowanym w urządzeniu. Co prawda taki plik mógł uzyskać w dowolny sposób, ale ten twitterowicz umieszcza zwykle takie informacje, które się sprawdzają.

 


We wspomnianym pliku można przeczytać kilka oznaczeń, na przykład ARM64-V8A” i msm8996”. Te nazwy wskazują najpewniej na procesor Qualcomm Snapdragon 820. Warto jednak wspomnieć, że takie same oznaczenia może mieć lepszy procesor Qualcomma.

 

W takim razie ciekawe, jaki układ będzie wykorzystywany przez „lepszego” Nexusa – Marlin. Według wcześniejszych plotek miałby używać Snapdragona 820 albo ulepszoną wersję – 821 lub 823. Istnieje także taka mało prawdopodobna opcja, że oba urządzenia przygotowywane przez HTC we współpracy z Google będą miały taki sam procesor.

 

Dodatkowo z pliku można wywnioskować, że wyświetlacz Sailfisha będzie posiadał zagęszczenie pikseli na poziomie 420ppi. Jeśli wcześniejsze przecieki o 5,2-calowym rozmiarze ekranu tegorocznego mniejszego Nexusa okażą się prawdziwe, to ekran będzie miał rozdzielczość FullHD.

 

Oba urządzenia na pewno będą ciekawymi propozycjami na rynku mobilnym ze względu na system nie zaśmiecony niepotrzebnymi dodatkami i ładny wygląd „czystego” Androida.

 

źródło: Twitter/evleaks

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl