sterowanie glosowe androidem google now access voice

 

Odkąd Google Now oficjalnie zawitało do Polski razem ze sterowaniem głosowym wspierającym nasz język rozpoczęło się kombinowanie co zrobić, aby móc w pełni korzystać ze smartfonu bez użycia rąk. Teraz Amerykanie wprowadzają funkcję, która ułatwi nam to zadanie.

 

Najnowsza aktualizacja aplikacji Google w wersji testowej (v6.2) sprawia, że w Mapach od tego samego dewelopera pojawia się nowy przełącznik.

 

google maps ok google app sterowanie glosowe now

 

Co oznacza, każdy widzi. Pozwala na rozpoznawanie polecenia „Ok, Google”. Ta sama nowość trafia także do Android Auto, ale powyższa aktualizacja to także powolne wprowadzanie Asystenta zaprezentowanego na tegorocznych targach Google I/O. Mimo wszystko wróćmy do sterowania głosowego w mapach. Wielu z Was mnie wcześniej informowało, że wystarczy w Google Now ustawić jako drugi język angielski i wtedy nasz smartfon nasłuchuje nas cały czas, nie tylko w odpowiedniej aplikacji. Niestety, ale w moim przypadku to rozwiązanie okazało się na tyle uciążliwe, że powyższa nowość mnie ucieszyła.

 

W takim razie jak ją u siebie uaktywnić? Przede wszystkim należy zainstalować aplikację Google w wersji beta, którą znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Również w sklepie Play wyszukując ten program możecie zapisać się do testów. Oczywiście to wciąż nie gwarantuje, że powyższa funkcja pojawi się u Was, gdyż może to być uzależnione odgórnie.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.