ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 5 z poważnym błędem związanym z dźwiękiem – Google szykuje łatkę, która nieoficjalnie już powstała

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Nexus 5 1

Comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa to świetna inicjatywa ze strony Google. Wszelkie luki są możliwie szybko łatane, ale też każda zmiana w systemie, szczególnie tak zaawansowanym, może nieść za sobą niechciane błędy. Tak też się stało w przypadku Nexusa 5 i lipcowej paczki zabezpieczeń.

Z początku wiele osób nie wierzyło, że Google mogło wypuścić niesprawdzone oprogramowanie do użytkowników, ale w Sieci już rozszalały się tematy mówiące, że sterowanie natężeniem dźwięku po prostu nie działa, sama głos jest cichy, a w większości przypadków domyślnie ustawiony na wyciszony. Amerykanie już oficjalnie odpowiedzieli, że problem znają i pracują nad odpowiednią łatką, która zapewne możliwie jak najszybciej ujrzy światło dzienne. Co zrobić do momentu rozwiązania tego problemu? Po pierwsze można zainstalować poprzednią wersję oprogramowania (MOB30M): Klik! Po drugie zajrzeć na XDA, na którym znajdziemy już od groma kerneli naprawiających ten problem, np.: Klik! To tylko jedna z wielu propozycji i jeśli korzystacie z nieoficjalnego oprogramowania to z pewnością powyższy problem Was nie dotyczy.

Niezbyt ładnie Google zachowało się tuż przed końcem wsparcia Nexusa 5. Marshmallow to ostatni system, który zawita na ten model. Mimo wszystko musimy mieć na względzie, że… pamiętacie ostatnią taką wpadkę Amerykanów?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy