Shiru Shogun 10 Ultimate – potwór za grosze?

Newsy

O tym, ze walka na rynku tabletów jest zacięta wie chyba każdy. Coraz częściej spotykamy się z tymi urządzeniami, jednak nie oszukujmy się, ogromna część z tych urządzeń to tablety z niższej i średniej półki cenowej.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

W kwestii tabletów do 1200 zł w końcu coś się rusza. Szczerze mówiąc nigdy nie interesowałem się takimi urządzeniami, jednak dzięki nowemu „Shogunowi” to się zmieniło. Wczoraj do przedsprzedaży trafił Shiru Shogun 10 Ultimate, którego cena została ustalona na poziomie 1199 złotych. Niby nic zaskakującego, jednak gdy prześledzimy jego specyfikację to nietrudno stwierdzić, ze gdyby za produkcję tego urządzenia odpowiadał któryś z rynkowych gigantów, to cena urządzenia spokojnie przekraczałaby granicę 2000 zł.

No tak, ale przejdźmy trochę do liczb, sercem urządzenia jest Exynos 4412 taktowany częstotliwością 1.4GHz wspierany przez GPU Mali 400 i 2GB pamięci operacyjnej RAM. Jednak największym zaskoczeniem jest tu 10″ ekran o rozdzielczości 1920 x 1200. Za 1200 zł wydaje się to nieprawdopodobne, gdy dodam jeszcze, że urządzenie to posiada 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, aparat 2, kamerkę do wideorozmów – 0,3 Mpix, Bluetooth, slot kart microSD, WiFi oraz akumulator o pojemności 5400 mAh. Całość będzię działać pod kontrolą Androida 4.0, chociaż miejmy nadzieje, że zostanie on bardzo szybko zaktualizowany.

Oczywiście można tutaj narzekać na brak GPSu, czy obsługi sieci 3G, jednak cena i tak wydaje się zdecydowanie za niska!

Cena Shiru Shogun 10 Ultimate to 1199 złotych. Do sprzedaży trafi on 9 stycznia. W trakcie przedsprzedaży można skorzystać z rabatu w wysokości 70zł w sklepie X-KOM (kod promocyjny: ULTIMATE).

Źródło: x-kom


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x